תמלול הכתבה: זמן קורונה: החברה האזרחית מדברת [1]

עדי מעוז: הצורך להגן על זכויות עובדים היום הוא ברור לכל אחד ואחת פה. וגם בתהליכים של יציאה מהמשבר הזה, ככל שהם יימשכו, וככל הנראה הם יהיו ארוכים וקשים וכואבים. להצליח לעקוב ולזהות אחרי דפוסי העסקה פוגעניים שמתחילים להיווצר ויווצרו ביתר שאת ביציאה מהמשבר הזה.

ערן וינטרוב: החלטנו לגייס את עצמנו למשימה שאנחנו רואים בה משימה לאומית ממדרגה ראשונה. להנגיש מזון ומוצרי היגיינה לעשרות אלפי קשישים נזקקים, כדי שהם יוכלו להישאר בבית לפחות למשך 90 יום הקרובים, לא יאלצו לצאת החוצה לקנות מזון ומוצרי היגיינה ואז להסתכן בתחלואה, חלילה גם בתמותה וגם במעמסה גדולה מדי על מערכת הבריאות. בעיניי זה דבר שנותן לנו כוח במשימה שבעצם מממשת את הערבות ההדדית והסולידריות בחברה הישראלית. הערכים הללו יהיו הבסיס של החוסן החברתי שאנחנו כל כך זקוקים לו.

עטיה אלאעסם: הבעיה שלנו בכפרים הלא מוכרים, שאין חדרי בידוד. אם בקושי אנחנו מוצאים חדרים לישון שם, בגלל ההריסות המסיביות של המדינה בשנים האחרונות, אז באמת אין. כי אתה צריך הרבה תנאים – אתה צריך שירותים, אתה צריך מטבח, אתה לא צריך להיות במגע עם אף אחד. אין מרפאות בכפרים הלא מוכרים. אין להם מים זורמים. הוא לא יכול כל חצי שעה, כל שעה לשטוף את הידיים, לשטוף את הפנים. והמים יקרים מאוד גם בשבילו. קוב מים עולה לו 80 שקל בשביל שיגיע עד הבית. והתנאים הפיזיים בכפרים האלה הם לא מאפשרים באמת לבצע את כל ההוראות שמשרד הבריאות נותן ומבקש. ההצעה שלנו, אם המדינה רוצה באמת להילחם בנגיף הזה ולעזור לכל האזרחים, צריך גם כן לחבר את כל הכפרים למים, שזה לא לוקח הרבה זמן. שתציב חדרים ניידים בתוך הכפרים האלה וכשיעבור המשבר הזה – תיקח אותם בחזרה.

פידא טבעוני אבו-דבאי: תראה, בשבוע הראשון של המשבר, היו מלא שיחות זום. כל הארגונים ניסו לחשוב ביחד מה יהיה, איך מתארגנים, מה עושים. ובתוך כל שיחת זום נוצרו גם חיבורים וקשרים, שאו שהם היו והתנתקו ועכשיו חזרו, או קשרים חדשים. כמו שהמשבר הזה מביא אותנו להבנה שכולנו בני אדם ואין הפרדה פה, לא על בסיס גזע, דת או מין, גם לא בגבול, אני מאמינה שזה יחזיר את הכוח לאזרחים. החיבור בין האנשים והקהילה, הוא כוח כל כך משמעותי כדי לעשות פה שינוי. חג חירות שמח. הכי חשוב עכשיו להגיד שזה חג חירות, ורמדאן כרים. אנחנו גם מתקרבים לחודש הרמדאן.​

סוף תמלול הכתבה: זמן קורונה: החברה האזרחית מדברת [1]

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס