ידיעה כתובה |

: חולקים בכאב, בונים תקווה – טקס 2017

חברה נכתב על ידי

טקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני ייערך בערב יום הזיכרון, (יום א', ה-30.4.17), בשעה 21:00, זאת השנה ה-12.

טקס יום הזיכרון נערך לראשונה לפני 12 שנה בהשתתפות כ-200 איש, ו-11 שנים לאחר מכן, ב-2016, השתתפו בו כבר למעלה מ-3,000 ישראלים ופלסטינים המאמינים כי על שני הצדדים מוטלת החובה לפעול לסיום מעגל הדמים והשכול, לקחת אחריות על גורלם ולפתור את הסכסוך בדרכי שלום כדי למנוע קרבנות נוספים. הטקס הוא דרך מיוחדת אותה מצאו ארגון לוחמים לשלום ופורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני, לציין את זכרם של קורבנות הסכסוך ואת הכאב המשותף. הטקס הפך במשך השנים מקלט לאלו המבקשים לשים קץ לשפיכות הדמים ולכבד את כל המשפחות השכולות שחייהן כבר לא יהיו אותו דבר.

צפו: תפילת האמהות, מתוך הטקס בשנת 2016, בביצוע מקהלת ראנא, דנה ברגר, סיהראב אבו לסאן ושילה פרבר: 

תפילת האמהות (לדף הכתבה »)

מקהלת ראנא, דנה ברגר, סיהראב אבו לסאן, שילה פרבר - בטקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני המשותף, שהתקיים בת"א ביום שלישי 10 במאי 2016. הטקס הופק ע"י תנועת לוחמים לשלום בשיתוף פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני למען שלום ופיוס.
הופק ע"י: | עלה ב: 11/05/2016

בטקס יישאו דברים ישראלים ופלסטינים, בני משפחות שכולות ופעילים במסגרות שונות לקידום דיאלוג, פיוס ואי-אלימות בישראל ובפלסטין, וישתתפו בו גם הזמרות אחינועם ניני ומירה עווד, הסופר והעיתונאי אליעזר יערי, המוזיקאית והמלחינה יעל דקלבאום, ואמנים נוספים. בני המשפחות השכולות אשר יישאו דברים בטקס הם רוני הירשנזון, אב שכול, ממקימי פורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני אשר שכל את שני בניו, אמיר בפיגוע בבית ליד ואלעד ששם קץ לחייו לאחר שאיבד חבר קרוב בצבא. מיטל עופר, חברת פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני ששכלה את אביה, שריה (ייה) עופר בפיגוע בביתו בבקעת הירדן בשנת 2013. אפעם נווארה אבו נאדים, חבר פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני ששכל את בנו נאדים נווארה בן ה-17 במחסום ביתוניא מירי חיילי צה"ל בשנת 2014. מריאן סעדה, חברת פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני ואחותה של כריסטין סעדה בת ה-12, שנהרגה  מירי חיילי צה"ל על מכונית המשפחה בשנת 2003.

הטקס יתקיים בהיכל קבוצת שלמה הנמצא במתחם הדרייב אין  הסמוך לגני התערוכה בתל אביב וצפויים להגיע לאירוע אלפי אנשים, כאשר במקביל הוא ישודר בפני קהל פלסטיני בבית ג'אלה ובקהילות ברחבי העולם. לראשונה ייערך הטקס גם בחיפה בהשתתפות ערבים  ויהודים אזרחי ישראל שבחרו לציין במשותף את יום הזיכרון.

ניתן לתמוך בקיום הטקס בפרויקט מימון ההמונים בלינק זה 

עזרו לקיים את טקס יום הזיכרון המשותף (לדף הכתבה »)

יום הזיכרון הוא יום מקודש לכולנו. האם ניתן לקיים אותו ביחד? משנה לשנה, יותר ויותר ישראלים ופלסטינים משאירים בבית את הייאוש ומתכנסים יחד לערב של זיכרון ותקווה. טקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני ממומן כולו מתרומות. ניתן לתמוך בפרויקט מימון ההמונים בלינק זה.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/04/2017

  כתבות ווידאו שחבל לפספס