ידיעה כתובה |

: משמרת תמיכה בסרבניות המצפון

חברה נכתב על ידי

תמר אלון ותמר זאבי נכנסו לכלא הצבאי בעקבות סירוב מצפון וכלואות כבר יותר מ-100 ימים. עתליה בן-אבא נכלאה בשנית וכלואה במשך 50 ימים. גם עתליה, כמו תמר ותמר, סירבה להתגייס ולקחת חלק בדיכוי העם הפלסטיני.

צפו בהצהרת הסירוב של עתליה בן אבא:

עתליה בן אבא – אני מסרבת (לדף הכתבה »)(Available in Spanish, English)

"על ידי סירוב, אני רוצה להפעיל לחץ פוליטי על הממשלה, כדי להביא לסיום הכיבוש והמדיניות הצבאית האלימה בשטחים". עתליה בן אבא, בת 19 מירושלים, בראיון לטלוויזיה החברתית על סירובה להתגייס. מקווה שהסירוב שלה יהווה השראה לאחרים, ומציעה לכל מי שעומדים להתגייס - לצאת לסיור בגדה, לקחת חלק בפעילות משותפת בשטחים, כדי להיחשף למציאות הכיבוש, לפני ההחלטה האוטומטית להתגייס. ב-6 בפברואר תתייצב עתליה בבקו"ם שם היא אמורה להודיע על סירובה.
הופק ע"י: | עלה ב: 02/02/2017


בית המשפט הצבאי החליט להפריד בין הסרבניות ולשלוח אותן לבתי כלא שונים. תנועת יש גבול, תקיים משמרת מחאה ביום שבת הקרוב (ה-18/3) מול כלא 4 שבצריפין לתמיכה בסרבניות ובפעולותיהן האקטיביות בדגש על מעצרן והניסיון לחייב אותן לקחת חלק בדיכוי המנוגד לערכיהן.

סיקור מתוך ההפגנה ביום גיוסה של עתליה בן אבא בו היא הצהירה את סירובה:

עתליה מצטרפת לסרבניות (לדף הכתבה »)(Available in Ehglish)

עתליה בן אבא הגיעה ללשכת הגיוס (6/2/2017) והצהירה על סירובה להתגייס. היא מצטרפת לתמר אלון ותמר זאבי, שתי סרבניות המרצות תקופת מאסר חמישית עקב סירובן. מחוץ ללשכת הגיוס נערכה הפגנת תמיכה בשלושתן.
הופק ע"י: | עלה ב: 07/02/2017

  כתבות ווידאו שחבל לפספס