ידיעה כתובה |

: סרבניות המצפון – 100 ימי כליאה

חברה נכתב על ידי

סרבניות המצפון תמר אלון ותמר זאבי התייצבו בבקו"ם אתמול בבוקר (6/3) והכריזו על סירובן בפעם השישית. השתיים ריצו עד כה כ-100 ימי כליאה. עתליה בן אבא התייצבה איתן והכריזה על סירובה בפעם השנייה. היא ריצתה עד כה 21 ימי כליאה. תומכים יהודים ופלסטינים התייצבו מול לשכת הגיוס, וקראו לשחרור סרבניות המצפון ולסיום הכיבוש והמלחמה.

בישראל של 2017 עדיין אין לצעירים וצעירות שלא מעוניינים להתגייס מטעמי מצפון מענה אמיתי. הצבא שולט על ועדות המצפון ואף אחד לא יודע מהם הקריטריונים לשחרור, רבים מהמתקשים לשרת בצבא מטעמי מצפון מזייפים בעיות נפשיות כדי להשתחרר. מי שלא רוצה לשקר נענש על כך.

תמר אלון, תמר זאבי ועתליה בן אבא עם תומכים בכניסה לבסיס תל השומר. צילום: חן אלון.

חן אלון, פעיל השלום ואביה של הסרבנית תמר אלון: "יהודים ופלסטינים יחדיו עומדים לצד בתי וחברותיה למאבק, וקוראים לשחררן. לצערי, פלסטינים רבים לא יכלו להגיע ולתמוך בנו היום, בגלל אותה מדיניות כיבוש ששוללת מהם את חופש התנועה. אני גאה בתמר בתי על מאבקה למען זכויותיהם של הפלסטינים, ועל פעילותה לעתיד טוב יותר לכולנו. הפלסטינים התומכים באסירות המצפון רואים בסרבנות שלהן מימוש של הסולידריות ושל התנגדות לא אלימה ואי ציות למדיניות אלימה".

הסרבנית תמר אלון הצהירה היום בפעם השישית על סירובה, לאחר שכבר ריצתה 101 ימי כליאה במשך חמש תקופות שונות, יחד עם תמר זאבי שריצתה 98 ימי כליאה. עתליה בן אבא הצהירה היום בפעם השנייה על סירובה, לאחר שריצתה 21 ימי כליאה. שלוש הסרבניות צפויות להיכלא על סירובן פעם נוספת, ולהמשיך להיקרא לחזור ולהתייצב בלשכת הגיוס, שם הן מתכוונות לדבוק בסירובן. ככל הנראה, הן ימשיכו להיכלא על סירובן לתקופות כליאה נוספות.

צפו בהפגנת התמיכה בסרבניות בכניסתן הקודמת לכלא: 

עתליה מצטרפת לסרבניות (לדף הכתבה »)(Available in Ehglish)

עתליה בן אבא הגיעה ללשכת הגיוס (6/2/2017) והצהירה על סירובה להתגייס. היא מצטרפת לתמר אלון ותמר זאבי, שתי סרבניות המרצות תקופת מאסר חמישית עקב סירובן. מחוץ ללשכת הגיוס נערכה הפגנת תמיכה בשלושתן.
הופק ע"י: | עלה ב: 07/02/2017

  כתבות ווידאו שחבל לפספס