ידיעה כתובה |

: שוברות את החומה בינינו

מדינה נכתב על ידי

ביום שישי, ה-10/3/2017, יתכנס פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני למען שלום ופיוס במלון האוורסט בבית ג'אלה לציון יום האשה הבינלאומי.

במפגש שנקרא 'שוברות את החומה בינינו' צפויות להשתתף מאות נשים. אמו של הנער מוחמד אבו ח'דיר שנרצח ביולי 2014, סוהא אבו ח'דיר, תפתח את המפגש ובפעם הראשונה תציג  את סיפורה ואת המסר שלה לפיוס.
בפאנל בשם 'שלושה דורות של פיוס' ישתתפו שש נשים, שלוש ישראליות ושלוש פלסטיניות, ששכלו בן משפחה קרוב כתוצאה מהסכסוך. הן יספרו מדוע הצטרפו לפורום ועל התהליך שגרם להן להקדיש את חייהן להפצת מסר נגד אלימות ופיוס.
מתוך אירוע לציון יום האשה הבינלאומי של פורום המשפחות השכולות בשנת 2015: 

אנדרטה לקורבנות העתידיים של הסכסוך (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

"אנחנו לא רוצים אתכם פה". זה המסר אותו רצו להעביר פורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני, אשר לא מעוניין להגדיל את מספר המשפחות החברות בו. בטקס שנערך ביום האישה הבינלאומי הוצגה האנדרטה, קבר המוצב בחדר שקירותיו מראות, כך שבהתבוננות דרך חור בקיר נראות מאות אנדרטאות לקורבנות העתידיים, אשר יתווספו אם לא נסיים את הסכסוך.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/03/2015


במרכז המפגש תבנה חומה בת 10 מטרים עליה משתתפות האירוע יכתבו כתובות גרפיטי ואז יהרסו את החומה באמירה שהן לא מוכנות שאף דבר יחצוץ ביניהן או יעמוד בינן. המפגש יסתיים בצעדה שקטה לעבר מחסום המנהרות. שם, ידליקו נר לזכר כל הילדים, האחיות, האחים, ההורים והקרובים שאיבדו את חייהם כתוצאה מהסכסוך.
הליכה לקיסריה, בעברית וערבית, מתוך אירוע של פורום המשפחות השכולות לציון יום האשה הבינלאומי 2015: 

הליכה לקיסריה – בעברית וערבית (לדף הכתבה »)

השיר הליכה לקיסריה (אלי אלי), בביצוע בערבית ועברית בטקס יום האישה הבינלאומי של פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני, ב8/3/2015 בסינמטק תל אביב
הופק ע"י: | עלה ב: 10/03/2015

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס