ידיעה כתובה |

: העסקה ישירה בקניוני עזריאלי, מתי?

חברה נכתב על ידי

ביום שישי (3.3.2017) ייערך בקניון עזריאלי בתל אביב מיצג מסוג "פלאש מוב" למען העסקה ישירה של עובדות ועובדי הניקיון והשמירה. המאבק החל בזכות פעילה של הקואליציה להעסקה ישירה, שבעצמה מועסקת על ידי חברת קבלן בקניון עזריאלי שהחליטה שנמאס לה.

הקואליציה הארצית להעסקה ישירה החליטה לצאת למאבק מול רשת קניוני עזריאלי במטרה שהרשת תעביר את המאבטחים והמנקות המועסקים כיום באמצעות חברה קבלנית (עובדי קבלן) להעסקה ישירה. הרשת מונה 14 קניונים, כאשר מדובר בכמה עשרות עובדים ועובדות בכל קניון. במסגרת המאבק והקמפיין צפויות פעילויות מחאה של פעילי הקואליציה וארגונים חברתיים.
בשבועות האחרונים, פעילי הקואליציה וחניכי תנועות נוער פעלו בקניוני עזריאלי בכל רחבי הארץ, קיימו שיחות עם עובדים, קונים, בעלי חנויות ועוד וחילקו חומרי הסברה אודות המאבק. בפלאשמוב בקניון עזריאלי בתל אביב ב-3/3 ישתתפו עשרות רקדנים, עובדים, פעילים חברתיים, בני נוער וסטודנטים. להצטרפות לפלאש מוב ופרטים נוספים.

צפו בכתבה שנערכה על ידי הטלוויזיה החברתית על קניון דיזינגוף סנטר שהנהלתו החליטה להעסיק את כלל עובדיו בצורה ישירה:

שקופים (לדף הכתבה »)

החברה לניהול של דיזינגוף סנטר, עברה להעסיק את כלל עובדיה בהעסקה ישירה, במקום בהעסקה קבלנית. עובדה זו עודדה את הקואליציה להעסקה ישירה, המונה עשרות ארגונים, לחבור להנהלת דיזינגוף סנטר בהפקת האירוע "שקופים". האירוע יתקיים בשמונה באוקטובר ויכלול פתיחת תערוכה של הצלם דן חיימוביץ, עדויות קצרות של עובדות ועובדי קבלן והופעה חיה. פינת צילום תוצב במקום ותאפשר לקהל לקחת חלק בתערוכה.
הופק ע"י: | עלה ב: 03/10/2013


חשוב לציין כי ישראל היא שיאנית ההעסקה של עובדי קבלן, עובדים שלא מקבלים תנאים סוציאליים נאותים, סובלים מהחלפה של החברה המעסיקה בכל כמה חודשים או שנים כדי למנוע מצב בו ייצברו וותק, ועוד שלל דרכים בהן עובדי הקבלן פשוט לא מקבלים את הזכויות המגיעות לאדם עובד בישראל.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס