ידיעה כתובה |

: לא בדמוקרטיה: 50 שנות כיבוש

מדינה נכתב על ידי

אתמול, ד' (15.2.2017) התקיים כנס באולם ירושלים שבכנסת בנושא חמישים שנות כיבוש.

בכנס נכחו שגרירים של האיחוד האירופי ושל מדינות שונות, נציגי ארגוני החברה האזרחית בישראל, וחברי כנסת ממפלגות השמאל. את הכנס ארגנו חברי וחברות הכנסת מיכל רוזין (מרצ), דב חנין ואיימן עודה (הרשימה המשותפת) וקסניה סבטלובה (המחנה הציוני). בפתח דבריה אמרה ח"כ קסניה סבטלובה: "אמרו לי (כאמרתי שבכוונתי להגיע לכנס) שזה כנס של הזויים, ואני אומרת, הזויים הם מי שלא מוכנים לדבר".

בצל הפגישה אמש בין נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ ונתניהו, גם בכנס נאמר כי הפתרון המועדף על כולם הוא הפתרון שיעדיפו שני הצדדים. ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת): "דונאלד טראמפ הולך ובא, אנחנו נשארים כאן."

ח"כ מיכל רוזין (מרצ): "במחזמר מאמי שרו על 20 שנות כיבוש, עכשיו אנחנו מדברים ומזהירים כאן מפני חמישים שנות כיבוש, ואני מקווה שלא נשב כאן בעוד עשרים שנה ונזהיר מפני 70 שנות כיבוש.

לא בדמוקרטיה: כנס בכנסת על 50 שנים לכיבוש (לדף הכתבה »)(Available in English, Spanish)

קולות מתוך כנס בנושא 50 שנות כיבוש אשר נערך ב-15.2.2017 בכנסת. בכנס נכחו שגרירים של האיחוד האירופי ושל מדינות שונות, נציגי ארגוני החברה האזרחית בישראל, וחברי כנסת ממפלגות השמאל.
הופק ע"י: | עלה ב: 16/02/2017

בכנס דיברו גם נציגי ארגוני חברה אזרחית העוסקים במציאות הכיבוש מזוויות שונות. חגי אלעד, מנכ"ל בצלם: "יש כל מיני פתרונות פוליטיים למציאות הנוכחית: מדינה אחת, שתי מדינות, חלופות אחרות. מה שברור זה שמציאות של המשך הכיבוש היא מציאות שלא מתיישבת עם זכויות אדם." אחיה שץ, שוברים שתיקה: עצם העובדה שאנחנו החיילים שהיו שם, שראו את הדברים, שעשו את הדברים בעצמם, זו הזכות והמחויבות שלנו לשבור שתיקה ולספר מה קורה שם במטרה חד משמעית וברורה להוביל לסיום הכיבוש.

לקראת סיכום הכנס אמרה חגית עופרן, שלום עכשיו, כי "החדשות הרעות הן שלרוב הציבור לא אכפת ממה שקורה בשטחים. החדשות הטובות הן שלרוב הציבור לא אכפת ממה שקורה בשטחים. ביום שבעזרת השם נחתום ונגיע להסכם, הציבור יתמוך בזה, ונתגבר גם על הקושי גם אם יהיו שם עוד 100 אלף איש."

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס