ידיעה כתובה |

: הטלת סנקציות על הטלוויזיה החברתית

חברה נכתב על ידי

הודעה לעיתונות ולצרכני התקשורת:
בסוף השבוע הוחלט על פגיעה נוספת בחופש הביטוי בישראל
מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר
והשר אורי אריאל הממונה על רשות השירות הלאומי-אזרחי,
כל אחד בנפרד החליטו להטיל סנקציה על הטלוויזיה החברתית

הטלוויזיה החברתית היא ארגון לשינוי חברתי (מלכ"ר) הפועל כגוף תקשורת אזרחי – עצמאי לקידום סדר יום חברתי בישראל. הטלוויזיה החברתית היא מגופי התקשורת העצמאיים הוותיקים בישראל וכתבותיה מקבלות חשיפה רבה בישראל ובחו"ל – באינטרנט ובשידור בערוץ 98 בכבלים ובלוויין. תכנים ותחקירים רבים שכולנו רואים בתקשורת המרכזית לא פעם החלו את דרכם בטלוויזיה החברתית, אשר מהווה גם מאגר ווידאו חופשי ועצום לתחקירנים, בימאים ויוצרים וכמובן לתלמידים, סטודנטים, חוקרים, אנשי הוראה וארגוני החברה האזרחית.

הסנקציות המתוזמנות שהוטלו על הטלוויזיה החברתית, כוללות הפסקת תמיכה תקציבית ממשרד התקשורת המגיעה לה כחוק וביטול כל תקני השירות הלאומי המוקצים לה באופן חוקי. מיותר לציין כי אף גורם שלטוני לא פנה לטלוויזיה החברתית טרם ההחלטה ובדק מולה את הנושא ואפשר לה להתייחס לטענות.

מדובר בניסיון להשתיק קולות ביקורתיים תחת אמתלה שהטלוויזיה החברתית "חותרת תחת יסודות המדינה ונותנת במה לדה לגיטימציה של חיילי צה"ל" (ציטוט מהתקשורת – תגובתו של מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר).

זאת לא הפעם הראשונה שהטלוויזיה החברתית מאוימת ע"י השלטונות. הפעם הסיבה נעוצה בסיקור של הטלוויזיה החברתית את משט הנשים לעזה ואת נוכחותה של כתבת מתנדבת על סיפון המשט. מה שיכול להיחשב הישג עיתונאי וסיקור ביקורתי ודמוקרטי של מדיניות הממשלה בשל המצור על עזה, הפך מבחינתם של פקיד ושר בכירים בממשלת נתניהו ל"חתירה תחת יסודות המדינה".

הטלוויזיה החברתית פונה לגופי תקשורת מרכזיים ועצמאיים, לאנשי ונשות עיתונות וכמובן לאזרחים ולאזרחיות המודאגים מהפגיעה בחופש הביטוי והצרת צעדיהם של גופים עצמאיים – להביע מחאה ושאט נפש מניסיונות ההשתקה של שליחי שר התקשורת נתניהו ולצאת בתמיכה וסולידאריות עם הטלוויזיה החברתית.

להרחבה ומידע נוסף
טור בנושא באתר "שיחה מקומית"

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל –
אהוד שם טוב,
עורך ראשי
הטלוויזיה החברתית
https://tv.social.org.il
https://www.facebook.com/israelsocialtv

  כתבות ווידאו שחבל לפספס