ידיעה כתובה |

: משט הנשים – למרות העיכובים יצא לדרכו

מדינה נכתב על ידי

המשט לעזה ביוזמת נשים מרחבי העולם יוצא מברצלונה – למרות העיכובים.

לידיעה זו יש עדכונים – ראו בסוף הידיעה.

שתי הספינות "אמל" (תקווה) ו"זייתונה" (הזית) צפויות להגיע על פי התכנון לחופי עזה בתחילת אוקטובר. קהל רב של תושבי ברצלונה הגיע לנמל ברצלונה לאירועי תמיכה במשט שהתקיימו במשך שלושה ימים רצופים, כדי לאחל לנשים הצלחה במסע. בין התומכות ראשת עיריית ברצלונה.

ראוי לציין כי לעיר ברצלונה יש מזה שנים רבות ברית ערים תאומות עם עזה וכי רבים מתושבי העיר מגלים עניין רב במתרחש באזורנו ותומכים בזכותם של הפלסטינים להשתחרר מהכיבוש הישראלי.

(לדף הכתבה »)

עלה ב:


נשות המשט מסרו כי הן מוכנות לאפשרות של השתלטות על ידי חיילים ישראלים, אם כי הן מקוות שהדבר לא יקרה, וכי הן יוכלו להגיע אל עזה ולהיפגש עם תושביה ובמיוחד עם נשים פלסטיניות איתן קיימו קשר באימייל. "אין לנו מה להסתיר, בספינות אין שום נשק או חומרי נפץ, אין לנו שום חלק בשום פעילות מלחמתית וכל כוונתנו היא לקרוא להסרת המצור כדי שתושבי עזה יוכלו לקיים קשר חופשי עם העולם החיצוני בדיוק כמו תושבי כל מקום אחר בעולם".

ספינת המשט "האמל" יצאה לדרכה ביום חמישי בעוד "הזייתונה" יוצאת בעקבותיה ביום שישי.

הערב (שישי, 16/9), התקבלה הודעה מצוות נשות המשט:
"ספינת האמל חזרה לנמל ברצלונה, הזייתונה ממשיכה את דרכה לאדג'אצ'יו. השייטות ממשיכות את המשט בהתמדה פלסטינית איתנה (סומוד)"

הספינה "האמל" (תקווה), שיצאה כבר אל הים, נאלצה לשוב לחופי ברצלונה עקב בעיה טכנית. יציאתה של הספינה האחות "הזייתונה" (הזית), התעכבה זמנית בשל השלמת אישורים מנהלתיים, אך ברגעים אלו היא יצאה את הנמל בברצלונה לנמל הבא – לאדג'אצ'יו, קורסיקה, בעוד ש"האמל" תעבור הערכה טכנית לקראת ביצוע התיקונים הדרושים.

ספינת הזייתונה - מרימה מפרש ויוצאת לדרך עכשיו (שישי, 16/9 16:30)

ספינת הזייתונה – מרימה מפרש ויוצאת לדרך עכשיו (שישי, 16/9 16:30)

לדבריה של מדליין חביב מטסמניה (אוסטרליה), אשת צוות משט הנשים לעזה: "בטיחות לפני הכל. אנחנו כמהות להצטרף לאחיותינו בעזה בהקדם האפשרי, אך לא ניקח סיכוני יתר במהלך השייט". חביב היא סקיפרית בעלת ניסיון רב על ספינות הצלה של ארגון "רופאים ללא גבולות", במסגרת מבצעי הצלת פליטים סוריים במי הים התיכון.

משתתפת המשט יהודית אילני מישראל מייצגת את דעותיהן של כל נשות המשט בדבריה: "חבל לנו שחברותינו וחברינו באדג'אצ'יו לא יספיקו לפגוש את הנשים מספינת האמל, אך אנו משוכנעות שהם יבינו את חשיבות הצלחת המשט לעזה". וונדי גולדסמיט (קנדה) מסכימה: "העם הפלסטיני ידוע בהתעקשותו האיתנה – "סומוד", וכך אנו חייבות להמשיך את דרכינו, בסבלנות ובהתמדה לעבר המטרה".
mashat
קלוד ליוסטיק נציגת משט החופש בצרפת, ציינה: "ספינת האמל תחסר לנו, אנו מזמינות את האמל לבקר בנמלינו בדרכה חזרה מעזה".
אחרי השלמת הבדיקה הטכנית של האמל, הנהגת משט הנשים לעזה תעריך את האפשרות שהאמל תצטרף לספינת האחות בנמל מסינה באיטליה.

משט הנשים לעזה הנו יוזמה של קואליציית ה- Freedom Flotilla (משט החופש) המורכבת מארגוני החברה האזרחית וקמפיינים מיותר מ-12 מדינות
Womensboattogaza.org
לפרטים נוספים:
סוסן קרין 001-301-675-9518 skerin@msn.com

מה לאמריקאית ולמשט לעזה? (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

גייל מילר, פעילה במשט שיוצא בימים אלה מברצלונה לעזה, בראיון לטלוויזיה החברתית על הסיבות שהביאו אותה לתמוך במשט. המשט שהחל בהפנינג להעלאת מודעות למצור בעזה הוא יוזמה נשית ומורכב כולו מנשים מרחבי העולם שבחרו להעלות את המודעות לנושא באמצעות המשט.
הופק ע"י: | עלה ב: 14/09/2016

*** עדכון – יום שישי 16/9, 18:15 – המשט אולץ להישאר בנמל ברצלונה. ספינה של לה גוארדיה סיביל (מעין "משמר הגבול") של ברצלונה, חוסמת את היציאה מהנמל, גם של ספינת "הזייתונה". צוות המשט של שתי הספינות נאלץ להישאר בסוף השבוע בברצלונה. נמשיך לעדכן בהתפתחויות.

*** עדכון נוסף – יום שישי, 16/9, 19:30 – ספינת הזייתונה הצליחה לצאת מנמל ברצלונה למסעה ליעד הבא בדרך לעזה.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס