ידיעה כתובה |

: שלטים נגד משלוחים חיים בתחנות אוטובוס

סביבה נכתב על ידי

קמפיין חדש למען זכויות בעלי חיים יעשה בעזרת שילוט בתחנות אוטובוס ועל גבי אוטובוסים בתל אביב ובירושלים.

האדם המודרני נחשף לפרסומות רבות בכל יום. אנחנו רגילים ורגילות שהמרחב הציבורי מלא עד אפס מקום בפרסומות למוצרי צריכה כמו בגדים, טלפונים, מזון וסרטים. בקרוב נוכל למצוא גם פרסומות מסוג אחר – נגד "המשלוחים החיים".

בקמפיין פרסום זה שותפים "אנונימוס לזכויות בעלי-חיים", "תנו לחיות לחיות" ו"ישראל נגד משלוחים חיים". תרומת הארגון "Animals Australia" איפשרה את קיומו של הקמפיין שנוצר בשיתוף של פעילים מרחבי העולם. השלב הראשון של הקמפיין יכלול מודעות בתחנות אוטובוס ברחבי תל-אביב, ובשלב השני יתווסף שילוט על גבי אוטובוסים בתל אביב ובירושלים.

במהלך המשלוחים החיים מובלים עגלים וכבשים במסעות ימיים ממושכים מאוסטרליה ומאירופה לשחיטה בישראל. בשבעת החודשים הראשונים של 2016 יובאו לישראל 317,185 עגלים וטלאים במשלוחים החיים. זוהי עלייה: בשנת 2015 כולה יובאו 292,274 בעלי חיים. "המשלוחים החיים הם התעללות קיצונית ומיותרת: אין שום סיבה לדחוס בעלי-חיים לאוניות צפופות ומצחינות, מתבוססים בהפרשותיהם, למסע מייסר שנמשך עד שלושה שבועות, שכרוך בפציעות, מחלות ותמותה", אומרים ב"אנונימוס" ו"תנו לחיות לחיות".

עמותות אלה הגישו עוד קודם עתירה לבג"ץ בקריאה לאסור על משלוחים חיים. הח"כים תמר זנדברג (מרצ) ומיקי זוהר (הליכוד) הובילו הצעת חוק בנושא המשלוחים החיים. שר החקלאות, אורי אריאל, ביקש להמיר את ההצבעה בהצעה לסדר והגיע להסכמה עם ח"כ זנדברג בעקבות הבטחתו להציג תוכנית פעולה לצמצום יבוא העגלים והטלאים מאוסטרליה ומאירופה לשחיטה בישראל. ב"אנונימוס" ו"תנו לחיות לחיות" טוענים כי השר טרם הציג תכנית אופרטיבית ליישום התחייבותו. בנוסף הם מספרים כי במקביל אושר להגדיל את היבוא של בשר טרי, שלמעשה מייתר את הצורך ביבוא עגלים וטלאים בעודם בחיים.

צילום: איתי אקנין

צילום: איתי אקנין

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס