תמלול הכתבה: צעדת בעלי החיים 2015

אורלי וילנאי: מי מכם בודק את השמפו שלו לפני שהוא משתמש בו כדי לוודא שהוא לא נוסה על בעלי חיים?
קהל: אני!
אורלי וילנאי: מי מכם לא משתמש במוצרים שנוסו על בעלי חיים?
קהל: אני!
אורלי וילנאי: מי מכם היה פעם במעבדה כזו של ניסויים בבעלי חיים?
קהל: אני!
אורלי וילנאי: לא מספיק, כי הדבר הזה מתנהל מאחורי דלתות סגורות, רחוק מאוד מביקורת, רחוק מאוד מדעת הקהל.
שירי זמיר רז: פעם לקחתי חלק בעצמי באלימות נגד בעלי החיים במעבדות המחקר באוניברסיטה. הרגעים הקשים היו כשעכברים לא היו רדומים ממש והיו מתעוררים בוכים ומתפתלים תוך כדי הניתוח. עכברים כאלו היינו מנסים להחזיר לתא ההרדמה, אבל לרוב הם היו מתים בזעקות כאב שעד היום קשה לי לשכוח.
אורלי וילנאי: כולנו היינו שותפים בעבר במידה כזו או אחרת בפגיעה בבעלי החיים. בין אם במודע, בין אם בחרנו לעצום עיניים, אנחנו חיים בחברה שרואה בבעלי החיים מוצרים, ולכן השינוי שאנחנו מבקשים לבצע הוא עמוק ושורשי ובעזרתכם, פעילים נפלאים ומסורים, הוא כבר החל.
מיקי חיימוביץ': הרבה פעמים שמעתי שאומרים לי: "מה, זהו? נגמרו הצרות שלנו? הבטחוניות, המדיניות, יוקר המחייה, הקיטוב, הרווחה?" והתשובה היא שלא. למרבה הצער הן לא נגמרו. יש גם שם הרבה על מה להיאבק, יש גם שם הרבה מה לעשות ולדאוג, ובואו לא נשכח, במקום שבו שורפים כלבים, שורפים גם בני אדם.
שגיב לוי: מי שהצית את הכלביה בסכנין – לכלא! מי שהפר כל תקנת שחיטה אפשרית, באדום אדום, דבאח וזוגלובק – לכלא! לא עוד הבלגה, לא עוד רפיון שלטון החוק, לא עוד סגירת תיקים מחוסר עניין לציבור. אנחנו, אנחנו הציבור ואנחנו צועקים "לא עוד!"
איריס גריג: החיים הנוראיים שלהם נסתרים מאיתנו. הסבל שלהם, ניצול גופם וניצול מהותם כיצורים חיים. מילדות מלמדים אותנו שביתה של הפרה הוא הרפת, וביתה של התרנגולת לול. האם זה ביתם או בית הכלא שלהם?
נוי גל: אנשים נורא מפחדים מהמילה טבעונות. אני כמעט לא משתמשת במילה טבעונות בשיחות עם תלמידים שלי. אנחנו מדברים על חמלה. אני חושבת שבשלב הזה של החיים דווקא של בני נוער, שהם באמת בשלב של לחפש את עצמם, החיבור לחמלה יכול להיעשות הרבה הרבה יותר בקלות. דווקא היום להיכנס לבתי ספר, להגיע למשרד החינוך, להכניס לתוך מערכת החינוך ת כניות לחינוך לחמלה, לא לפחד מהמילה חמלה ולהרחיב את מעגלי החמלה.

סוף תמלול הכתבה: צעדת בעלי החיים 2015
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס