ידיעה כתובה |

: 40% מהצעירים הפלסטינים מובטלים

מדינה נכתב על ידי

39% מהצעירים הפלסטינים בין גיל 15 ל-29 ברצועת עזה ובגדה המערבית מובטלים ברבע הראשון של 2016, כך עולה מדו"ח של מכון הסטטיסטיקה הפלסטיני המרכזי. בקרב בוגרי האוניברסיטאות המובטלים ברבע הראשון של השנה, המספר עולה ל-51%.

לפי תוצאות הדו"ח, הלימודים האקדמאים לאו דווקא עוזרים לצעירים הפלסטינים להשיג עבודה קבועה ובטוחה. התוצאות מראות כי ככל שרמת הלימוד עולה כך עולים גם סיכויי הסטודנט להישאר מובטל. רק 16% מהסטודנטים הפלסטינים מצאו משרה קבועה ויציבה בשנה שלאחר סיום הלימודים, בעוד ש-84% האחרים או מובטלים, או מצאו עבודה זמנית של פחות מ-12 חודשים או יצאו מכוח העבודה.

טקס סיום של סטודנטיות וסטודנטים באוניברסיטה האיסלאמית בעזה. קרדיט: arab48.com

טקס סיום של סטודנטיות וסטודנטים באוניברסיטה האיסלאמית בעזה. קרדיט: arab48.com

אחוזי האבטלה בעזה גבוהים יותר מבגדה והם משתנים ומחמירים לאורך השנים כתוצאה מהידוק או הקלות במצור הישראלי על הרצועה. לדוגמא במאי 2014 לאחר חודשים ארוכים של הידוק המצור ע"י ישראל ומצרים ואיסורים חמורים על הכנסת חומרי בניין לעזה, עלה אחוז האבטלה בקרב צעירים ברצועה ל-58%! באותה תקופה שיעור האבטלה הכללי עמד על 40% והאבטלה בקרב הנשים הפלסטיניות ברצועה הגיעה ל-52%.

מתוצאות הסקר האחרון ב-2015, שעליו דיווחה סוכנות הידיעות "וטן", עולה כי תנאי החיים הקשים תחת הכיבוש והמצור הובילו לכך ש-24% מהצעירות והצעירים (15-29) הפלסטינים רוצים להגר לחו"ל. כאשר ההתפלגות היא 37% מהצעירים ברצועת עזה שרוצים להגר למדינה אחרת ולעומתם 15% מהצעירים בגדה המערבית מעוניינים לעזוב גם כן.

משפחה פלסטינית אוכלת ליד ביתה ההרוס ברצועת עזה. קרדיט: arab48.com

משפחה פלסטינית אוכלת ליד ביתה ההרוס ברצועת עזה. קרדיט: arab48.com

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס