ידיעה כתובה |

: "זה או אנחנו או הפחם"

סביבה נכתב על ידי

הפגנה בקריאה לסגור את התחנה הפחמית בחדרה התקיימה ביום שני, 01.08.16. 

"אזרחי ישראל צריכים להצטרף היום לתושבי חדרה והסביבה ולהגיד בקול ברור לשר שטייניץ, זה או אנחנו או הפחם", אומר ד"ר יונתן אייקנבאום, מנהל הקמפיינים בגרינפיס ישראל. ביום שני התקיימה הפגנה של תושבים מחדרה והסביבה יחד עם ארגון גרינפיס. במקביל נערכה הפגנת נגד.

ד"ר יונתן אייקנבאום טוען כי יחידות הייצור בחדרה הן דינוזאוריות והיו צריכות להיסגר מזמן ואומר: "את האבק הרעיל של ארובות חדרה משרד האנרגיה לא יכול לטאטא יותר מתחת לשטיח. יש כאן קריאה ברורה מהציבור אל שר האנרגיה להוביל את משק האנרגיה בישראל לכיוונים יותר נקיים ובטוחים."

  • האם בעתיד יתרחב השימוש באנרגיה סולארית ויחליף את שיטות הייצור הבולטות היום?

העולם בעקבות השמש (לדף הכתבה »)

ד"ר יונתן אייקנבאום מגרינפיס ישראל מדבר על למה צריך לפתח את השימוש באנרגיה סולארית לעומת הדרך בה מיוצר רוב החשמל כיום, ומסביר על החסמים הבירוקרטיים שמשאירים את ישראל מאחור בנושא הזה לעומת שאר העולם.
הופק ע"י: | עלה ב: 20/06/2016

אמורים להכריע בקרוב האם להתקין מסננים בתחנה בחדרה או להשבית את היחידות לטובת מערך חלופי ושימוש בגז טבעי. בגרינפיס טוענים כי התקנת המסננים תנציח את הייצור מפחם עוד עשרות שנים. אייקנבאום מצביע על מצבה החמור של מדינת ישראל: "מצבן של התחנות הפחמיות בישראל חמור בהרבה מאלה של אירופה וערכי הזיהום גבוהים במאות אחוזים, ואף באלפי אחוזים, ביחס לערכים של התחנות האירופיות".

זיהום אוויר פוגע באדם בטווח הקצר וגם הארוך והוא קשור לשינויי אקלים. "זה או אנחנו או הפחם", אומרים פעילים בתחום.

צילום: גרינפיס

צילום: גרינפיס

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס