יום רביעי   23-09-2020
עדכון חדשות |

: "עזבנו את איקרית אבל איקרית לא עזבה אותנו"

מדינה נכתב על ידי

יום אחרי ההצהרה המתוקשרת של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהוא מזמין את אזרחי ישראל הערבים לקחת חלק ולהשתלב בחברה ובשיח הדמוקרטי, התקיים דיון בכנסת (26/7/2016), על שיבת עקורי איקרית וברעם. הדיון התקיים בנוכחות חברי וחברות כנסת, אישי ציבור ועקורי הכפרים ומשפחותיהם.

היישובים איקרית וברעם פונו מתושביהם ע"י הרשויות לאחר המלחמה ב-48' ולמרות הבטחות ממשלה קודמות ופסיקות בג"צ שמתירות את החזרה לכפרים, עד היום המדינה לא מימשה את ההחלטות הללו ולא אפשרה את חזרתם של התושבים לכפרים. נהפוך הוא, כל ניסיון לחזור ולהקים מבנה בכפר סוכל ע"י הרשויות.
בדיון אמר ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), שמטרתו לעזור לראש הממשלה לקיים את ההתחייבות שלו לשלב את החברה הערבית בחיים הדמוקרטיים בישראל וכי על מאבק התושבים לעבור מהזירה המשפטית לזירה הציבורית והפרלמנטרית, כדי לחייב את הממשלה לקבל החלטות מעשיות.

  • מתוך הדיון בכנסת 26/7/2016:

יו"ר ועד עקורי איקרית אמר בדיון: יש לנו את בג"צ וגם הבטחות מראשי ממשלות. אנחנו ממשיכים לחיות את המקום כל הזמן – עזבנו את איקרית אבל איקרית לא עזבה אותנו, אנחנו מקיימים את התפילות שם, עושים בכנסיית הכפר טקסי הטבלה ומקיימים חיי קהילה עשירים מסביב לכפר. אנחנו ממשיכים לחיות את המקום רק הולכים לישון במקום אחר.

  • צפו בכתבה על ניסיונות השיבה לכפר איקרית ע"י דור שלישי לנכבה:
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה
 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס