תמלול הכתבה: הפגנה לציון 46 שנים לכיבוש

מפגינים: ישראל פלסטין, שתי מדינות לשני עמים.

מעין דק: 46 שנה לכיבוש 67, אנחנו ממשיכות לדבר, למרות שיש תחושה שהכיבוש נעלם מהרחוב הישראלי. אין צדק חברתי בלי סיום הכיבוש.הכל הוא חלק מאותה שיטה- פינויים מדיור ציבורי, וגירוש של פליטים פלסטינים זה אותו ממסד ציוני. ומי שסובל ממנו צריך ללמוד על עוד קבוצות שסובלות ממנו. 

מפגיני נגד: הארץ הזאת שייכת לנו, כאן נחייה, נגדל את ילדנו, נכדינו. שלנו הארץ ולעולם תהיה.

דב חנין: הכיבוש הוא הפרויקט הבזבזני ביותר המזיק היקר והמסוכן ביותר בתולדות ישראל. הכיבוש הורס את הכלכלה והחברה בישראל. עם שמשעבד עם אחר לא יכול להיות חופשי. האלטרנטיבה להתקדמות לשלום היא התדרדרות למלחמה, ההפגנה הזו היום היא לא רק נגד הכיבוש אלא גם נגד הסכנות של המלחמה הבאה שכבר מדברים עליה.

דלית באום: השורש של 67 ו48 הוא אחד הדיכוי והנישול התחילו עוד לפני 48 והם חלק מאותו תהליך, אני חושבת שרוב הציבור יודע את זה וכבר עשור הציבור מנסה להתמודד עם המחשבה הזו שבאמת מדובר ב48 ולא ב67 , (ולכן הפיתרון הוא לא 2 מדינות 3 מדינות) אלא מה עושים כאן בבית ואיך עושים פה משהו אחר ,ולכן זה כל כך קשה, הימין אומר את זה השמאל אומר את זה המרכז שותק,ומנסה לא להגיד את זה כי הוא לא יודע מה להגיד.

מפגינים: ישראל פלסטין, שתי מדינות לשני עמים. לא יורות, לא בוכות, באפרטהייד נלחמות.

מפגין: אנחנו רואים חיבור ישיר בין השלום ובין הכלכלה ובין הצדק החברתי. אין שלום בלי צדק חברתי ואין צדק חברתי בלי שלום. ולכן אנחנו עכשיו מזמינים את כולם לעלות להפגנה שהיא הפגנה נגד העלאת המע"מ שמתקיימת עכשיו. 

מפגינים: תל אביב, איסטנבול - אותה מהפכה. 

מפגין: כל זה קורה בזמן ששר האוצר שלנו אומר לנו שאנחנו ביחד באותה סירה. אבל ההבדל הוא, שהסירה שלו שטה בנהר הסיין בפריז, ואנחנו נמצאים כאן, לאכול את הגזרות והתקציב הזאת שהממשלה הזו נותנת לנו.

מפגינים: ביבי תתעורר, האזרח שווה יותר! ביבי תתעורר, האזרח שווה יותר! הון שלטון, עולם תחתון! הון שלטון, עולם תחתון!

 

סוף תמלול הכתבה: הפגנה לציון 46 שנים לכיבוש
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס