ידיעה כתובה |

: יהודים וערבים למען בעלי-חיים

סביבה נכתב על ידי

יהודים וערבים, מפגינים ממקומות שונים בארץ, צעדו יחד למען בעלי החיים ונגד התעללות.

בעמותת "אנונימוס לזכויות בעלי-חיים" מדווחים על כאלף צועדים שהשתתפו בהפגנה. ההפגנה נערכה ביום שישי, 15.07.16, בחיפה, בשיתוף פעולה עם העירייה.

"לכל בעלי החיים, אנושיים ולא אנושיים – מגיע לחיות, לחיות בכבוד ומבלי שיפגעו בהם", אמרו חן כהן ואמל חסן בנאומם שנערך בעברית ובערבית. הם הוסיפו: "הקריאה לשחרור בעלי החיים היא קריאה אוניברסאלית, עיוורת לשיוכים דתיים, לאומיים, כלכליים, מגדריים ותרבותיים. כולנו ביחד – ישראלים, ערבים, יהודים, מוסלמים, נוצרים, אתאיסטים – מכל העמים והעדות – באים ואומרים: די לאלימות."

צילום: יואב בן-דב

צילום: יואב בן-דב

המפגינות והמפגינים נשאו שלטים בעברית ובערבית וקראו לשפר את אכיפת חוק צער בעלי-חיים, לפעול להפסקת ההתעללות בבעלי-חיים בהסגרים הרשותיים, בתעשיית הבשר ובמעבדות הניסויים ולעצור את ה"משלוחים החיים" של עגלים וטלאים לישראל.

"משלוחים חיים" הינו כינויי להובלת עגלים וטלאים במסעות ימיים ממושכים באוניות צפופות מאוסטרליה ומאירופה. נושא "המשלוחים החיים" לקח חלק מרכזי בהפגנה. מארגני ההפגנה טוענים כי מדובר בהתעללות אכזרית שצריכה לחלוף מהעולם. "מובילים בעלי-חיים מהקצה השני של העולם באוניות מיטלטלות, מתבוססים בהפרשותיהם, מכים אותם במוטות ובשוקרים חשמליים – רק כדי לשחוט אותם", הם מספרים.

  • צפו בקטע מההפגנה שצילם אורן זיו ועלה ב"שיחה מקומית":

צעדה ערבית-יהודית למען זכויות בעלי חיים בחיפהכעת בחיפה: כמה מאות ערבים ויהודים צועדים למען זכויות בעלי חיים על שדרות בן גוריון לכיוון הגנים הבהאים. צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס

‎Posted by ‎שיחה מקומית‎ on‎ שישי 15 יולי 2016

בהפגנה עלה גם נושא ההמתה של כלבים וחתולים בריאים. הפתרון שהציעו פעילות ופעילים הוא להגדיל את המשאבים המופנים לסירוס ולעיקור של בעלי חיים. בנוסף, הם קראו לציבור לאמץ חיות מהסגרים עירוניים ומבתי מחסה במקום לקנות כלבים גזעיים.

שרבל בלוטין: "השלום מתחיל אצלנו, בפעילות למען מטרה וערכים המשותפים לכולנו ובקידום של אורח חיים שמתחשב בזולת – טבעונות, עזרה לבעלי-חיים במצוקה וחינוך לחמלה."

בנושא "המשלוחים החיים" חלה התפתחות נוספת בשבוע האחרון. הצעת חוק בנושא איסור "משלוחים חיים" תוכננה לעלות לקריאה טרומית ביום רביעי, 13.07.16. את ההצעה הובילו חברי הכנסת תמר זנדברג (מרצ) ומיקי זוהר (הליכוד). שר החקלאות, אורי אריאל, ביקש להמיר את ההצבעה בהצעה לסדר והגיע להסכמה עם ח"כ זנדברג בעקבות הבטחתו להציג תוכנית פעולה לצמצום יבוא העגלים והטלאים מאוסטרליה ומאירופה לשחיטה בישראל.

      • האם בקרוב יהיה אפשר לאכול בשר בלי הרג המוני של בעלי חיים? צפו בכתבה בנושא בשר מתורבת:

לאכול אותן מבלי להרוג אותן (לדף הכתבה »)

תארו לעצמכם עולם, שבו אנו אוכלים המבורגר מבלי להרוג את הפרה, או מכינים מספר רב של שניצלים מתרנגולת אחת בלבד. בעולם כזה לא יהיה סבל מיותר לבעלי החיים, ונוכל לצמצם נזקים סביבתיים רבים. פיתוחים מדעיים חדשים בעשור האחרון הביאו מדענים ליצירת בשר מתרבית של תא שנלקח מחיה. במילים מדעיות: בשר מתורבת.
הופק ע"י: | עלה ב: 06/07/2016

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס