ידיעה כתובה |

: מפגין בנעלין פונה לחיילים "אנו לא נגדכם"

מדינה נכתב על ידי

"הייתי שמח אם תוכלו להעביר את המסר למפגין הערבי שכורז בניעלין בשני ימי השישי האחרונים (ואני מאמין שעוד לפני ואחרי). אני חייל מילואים בגזרה. בשני ימי השישי האחרונים הוא (המפגין הפלסטיני עם המגפון) מצליח לעורר בי…"

עשרות פלסטינים תושבי הכפר ניעלין, יחד עם פעילי שמאל ישראלים ובינלאומיים הפגינו כבכל יום שישי נגד נישול אדמות הכפר . אחד המפגינים פנה לחיילים בנאום על מטרות המאבק והסביר "טרור מביא טרור, שלום מביא שלום – אנחנו לא נגדכם אלא נגד המדיניות של ישראל".

המאבק ארוך השנים בניעלין, בדרישה לאפשר לחקלאים מהכפר להגיע לאדמותיהם ולהתפרנס מהן, כולל הפגנות שבועיות, בימי שישי, שנתקלות בדיכוי צבאי אלים. מאז 2008 נהרגו בהפגנות אלו חמישה פלסטינים ומאות נפצעו מרימוני הלם, גז, כדורי גומי ואש חיה.

הפגנה בניעלין יום שישי (17.06.2016)

הפגנה בניעלין יום שישי (17.06.2016) צילום: ישראל פוטרמן

ביום שישי האחרון (17.06.2016) פנה אחד המפגינים הפלסטינים לחיילים שהגיעו כדי לחסום את ההפגנה: "זאת הפגנה בלתי אלימה, אנחנו האזרחים בעלי הקרקעות שאתם נמצאים בהם. חבל על הזמן שלכם ושלנו, תתנו לנו להגיע לקרקעות שלנו. הגדרות שבניתם לא מביאות שלום. חייל עם כבוד לא מבצע הוראות של פושע, אל תהיו פושעים! אנחנו לא נגדכם, אנחנו נגד המדיניות של המדינה שלכם. אחרי שלוש שנים אתם משתחררים מהצבא ואתם אזרחים. בסוף שבוע יש לכם משפחות, גם לנו יש משפחות. דם מביא דם, טרור מביא טרור, שלום מביא שלום."

צפו בפנייה לחיילים במהלך ההפגנה (צילום: ישראל פוטרמן)

לידי הטלוויזיה החברתית הגיעה הודעה ככל הנראה מחייל מילואים ששמע את דבריו של המפגין שדיבר בהפגנה וביקש להעביר לו מסר: "הייתי שמח אם תוכלו להעביר את המסר למפגין הערבי שכורז בניעלין בשני ימי השישי האחרונים (ואני מאמין שעוד לפני ואחרי). אני חייל מילואים בגזרה, ובשני ימי השישי האחרונים הוא מצליח לעורר בי ואולי גם באנשים סביבי תנועה פנימית ולגרום להם לחשוב על ההסכמה על המערכת שהם נמצאים בה והמקום שלהם מול זה, יש עוד לבבות שמוכנים לשמוע."

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס