ידיעה כתובה |

: יום הפליט הבינלאומי 2016

תרבות נכתב על ידי

ביום שני, 20.06, יצויין יום הפליט ברחבי העולם וגם במדינת ישראל.

במועד בו נחתמה לפני שנים אמנת הפליטים, מצויין בכל שנה יום הפליט הבינלאומי. בין הפעילים בניסוח האמנה הבינלאומית בדבר מעמדם של פליטים היו מדינת ישראל וארגונים יהודיים שונים. והיום, עשרות אלפי מבקשי מקלט מאפריקה נמצאים בישראל ומתוכם כ-3,300 שוהים במתקן "חולות".

השבוע הוגשו שורה של עתירות לבג"ץ בקריאה למדינה לטפל בליקויים בתנאים שבמתקן "חולות". בין היתר מספרים על צפיפות מרובה במתקן , ציוד בלתי מספק שניתן על ידי שב"ס, איסור להכניס ציוד אישי למתקן, שירות מחפיר של רשות האוכלוסין וההגירה במתקן ומחסור בפעילויות חינוך ופנאי. ארגוני זכויות אדם טוענים כי הליקויים נועדו לייאש את השוהים ולגרום להם להסכים לגירוש "מרצון".

לכבוד יום הפליט תועלה ביום שבת, 18.06.16, ההצגה "תיאטרון מחוקק חולות" מחוץ למתקן חולות ויוקרן הסרט "בין גדרות".

ההצגה "תיאטרון מחוקק חולות" מבוססת על "תיאטרון המדוכאים". מדובר בטכניקה שפותחה בסאו פאולו שבברזיל בשנות השישים על ידי אוגוסטו בואל.  הטכניקה מקשרת בין אומנות, טיפול ואקטיביזם. מבקשי מקלט וישראלים מנסים לשקף במהלך ההצגה את מצבם של הפליטים. הסרט "בין גדרות" מתעד את סדנת התיאטרון שעברו מבקשי מקלט שהובילה להעלאת ההצגה.

מחולות לקדמת הבמה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

על במה מאולתרת, סמוך למתקן הכליאה חולות, עשרה אנשים: ארבעה ישראלים ושישה מבקשי מקלט מנסים לשקף לנו מציאות חיים, שהחברה הישראלית, באמצעות מערכת המשפט שלה, דחקה הרחק מהמרכז, למדבר. "תיאטרון מחוקק בחולות" מבוסס על טכניקת "תיאטרון המדוכאים" שנוצרה בשנות השישים בסאו פאולו, ברזיל על ידי אוגוסטו בואל ומקשרת בין אומנות, טיפול ואקטיביזם. המופע מורכב מסיפורי מסע של מבקשי מקלט, מרגע ההגעה שלהם לישראל, דרך חיפוש עבודה ותנאי העסקה נצלניים ועד לכליאה במתקן חולות, בהוראת הממשלה ובחסות החוק. לצפייה בקטעים מתוך ההצגה. לראיון על התכבה ברדיו כל השלום
הופק ע"י: | עלה ב: 22/07/2015

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס