ידיעה כתובה |

: כנס "שתי מדינות מולדת אחת"

מדינה נכתב על ידי

הכנס השנתי של תנועת "שתי מדינות מולדת אחת" יתקיים השבוע. 

יוזמת השלום "שתי מדינות מולדת אחת" מנסה לשנות את השיח הקיים, שנשאר במושגים של שתי מדינות או מדינה אחת. היוזמה מושתת על הטענה כי לשני העמים יש זיקה לאדמת המולדת שבין הים לירדן ועל ההנחה שכל עם שואף למסגרת מדינית עצמאית.

היוזמה מציעה לפתור את הסכסוך בעזרת מודל של קונפדרציה, איחוד שיקרא ישראל-פלסטין. האיחוד יהיה מורכב משתי מדינות ריבוניות ודמוקרטיות ששואפות לנהוג בצורה שיוויונית כלפי כל האוכלוסיות החיות בתוכן.

היוזמה מנסה לתת מענה ופתרון לנקודות המרכזיות שחשובות לשני העמים. כך לדוגמא, על פי מסמך עקרונות שניסחו חברי/ות התנועה, ירושלים תהיה עיר הבירה של שתי המדינות. בעיר יתקיים משטר עירוני  מיוחד בניהול משותף ושוויוני של שתי המדינות.

ביום חמישי, 02.05.16, יתקיים הכנס השנתי השני של "שתי מדינות מולדת אחת". בכנס יעסקו בכיווני הפעולה השונים של היוזמה, יתקיימו דיונים בקבוצות על עקרונות הקונפדרציה כמו חינוך, ביטחון וסוגיות חוקתיות. בנוסף, יערך פאנל שיעסוק בהדגשה בנושא של ירושלים.

  • לצפייה בכתבה על היוזמה:

שתי מדינות מולדת אחת (לדף הכתבה »)(Available in English, French)

שתי מדינות או מדינה אחת. האם אלו שתי האפשרויות היחידות לפתרון מדיני? יוזמת שלום חדשה, אשר הולכת ותופסת תאוצה, מנסה לפרק את השיח הקיים ולייצר פתרון חדש "שתי מדינות, מולדת אחת". בבסיס היוזמה קיימת ההכרה כי לשני העמים יש זיקה לאדמת המולדת שבין הים לירדן וכל עם שואף למסגרת מדינית עצמאית. היוזמה נחשפה לציבור הישראלי בכנס שנערך בירושלים, 11.6.2015.
הופק ע"י: | עלה ב: 29/06/2015

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. אביבה 30 במאי, 2016  בשעה 21:47

    נא לפרסם את מקום ומועד הכנס

  כתבות ווידאו שחבל לפספס