ידיעה כתובה |

: שביתה באום אל-פחם לאחר שתי רציחות

חברה נכתב על ידי

שביתה כללית הוכרזה היום (24.04.2016) באום אל-פחם במחאה על האלימות ואוזלת ידה של המשטרה בטיפול בה. פעילים בעיר דורשים: "עצרו את תפוצת הנשק, בנו מסגרות תרבות, ספורט ופנאי לצעירים!".

ביום שישי בערב התרחשו שני מקרי רצח באום אל-פחם. שני צעירים, חסין מחאג'בה (33) ומחמד סעאדה (25) נורו למוות בשתי זירות שונות, תוך פחות משעתיים. כבר בשבת אחר הצהריים התארגנה משמרת מחאה מול עיריית אום אל-פחם. המפגינים נשאו שלטים עם הכיתוב: "מספיק עם האלימות – דמנו לא זול!", "המשטרה, הממשלה והעירייה, אחראיות להפחית את האלימות!", "במי יפגע הכדור הבא?" וגם "ההזנחה שלכם הורגת אותנו!". המפגינים דרשו מהמשטרה למלא את תפקידה ולטפל בבעיית כלי הנשק ופשעי הרצח ביישובים הערבים.

היום בבוקר הוכרז יום אבל ושביתה כללית באום אל פחם, ומחר יוקצו שעתיים לימודיות בבתי הספר לשיחה על מקרי הרצח. כמה עשרות מתושבי העיר יצאו היום למשמרת מחאה נוספת ודרשו בין היתר להקים לנוער בעיר מועדוני ספורט, מתנ"סים ומסגרות פנאי. אחד מתושבי העיר אמר ל-arab48.com במהלך משמרת המחאה ש: "האלימות מתחילה כשאין מקומות שהצעירים יכולים ללכת אליהם, כשאין ספריות, כשאין מגרשי משחקים לילדים." תושב אחר, סטודנט ופעיל חברתי תהה: "איפה המשטרה בסיפור הזה? למה הם לא עוצרים את פשעי הרצח ומטפלים בבעיית כלי הנשק? אנחנו רוצים לנקות את אום אל פחם מהנשק ומהפשעים. אנחנו רוצים לחיות בביטחון ובשלום."

הועדה העממית של אום אל פחם יחד עם העירייה הכריזו כי ביום ראשון הבא, האחד במאי, תתקיים הפגנה ארצית מול בית ראש הממשלה בירושלים ותוכרז שביתה כללית ברשויות הערביות.

משמרת המחאה באום אל פחם. קרדיט: arab48.com

משמרת המחאה באום אל פחם. קרדיט: arab48.com

  כתבות ווידאו שחבל לפספס