ידיעה כתובה |

: הרחבת מעלה אדומים- על חשבון הבדואים

חברה נכתב על ידי

בני השבט הבדואי ג'אהלין גורשו מהנגב בתחילת שנות ה-50 והתיישבו באבו נוואר (ממזרח לירושלים). מאז ועד היום הם נמצאים תחת איום מתמשך של גירוש והריסת בתיהם- בעיקר כדי להרחיב את ההתנחלויות באזור.

בני שבט הג'אהלין היושבים באבו נוואר (ממזרח לירושלים), אשר גורשו מהנגב בתחילת שנות ה-50 ומצאו את מקומם באזור הספר של ירושלים הירדנית, נמצאים תחת איום מתמשך של גירוש והריסות בתים.

על חלק מהשטח בו הם נמצאים, אושרה תכנית מתאר להתנחלות מעלה אדומים (E1), תכנית אשר התעלמה לחלוטין מנוכחותם של התושבים הבדואים במקום. כל הפיתוח שנעשה במקום, שכלל הקמת התנחלויות, מחנות צבאיים וסלילת כבישים, פסח על הבדואים אשר התיישבותם לא הוכרה על-ידי הרשויות הישראליות. כיום ישראל מבקשת, בניגוד לרצונם של בני שבט הג'אהלין, להעביר את כל התושבים למקומות אחרים, ולהרחיב את ההתנחלות מעלה אדומים אל המקום בו הם יושבים כיום.

ביום שני הבאה (11/04/16)יתקיים דיון בבג"ץ בנוגע לעשרות צווי הריסה שהוצאו ביולי אשתקד על-ידי המנהל האזרחי עבור מבנים באבו נוואר.

fdf3d001-d848-4ddd-ba3e-bb1b684ab1f5

ילדות בכפר הבדואי אבו נוואר

עמותת 'במקום' יחד עם נציגי הקהילה, עבדו בשנה האחרונה על תכנית רעיונית ועקרונות תכנון לכפר, במקום בו הוא נמצא היום. תכנית זו שואפת להסדיר את ההתיישבות שקיימת בשטח מזה עשרות שנים, וכן לייצר אפשרויות לפיתוח עתידי עבור התושבים. ביום רביעי הקרוב (06/04/16), תקיים העמותה יחד עם נציגי הקהילה אירוע להצגת התוכנית ועקרונותיה. האירוע, אשר בו ישתתפו דיפלומטים זרים לצד פעילי זכויות אדם ישראליים ופלסטיניים, יתקיים בכפר אבו נוואר .

  • צפו: סיור בכפר הבדואי הלא מוכר אום אל-חיראן מספק הצצה לחיים בלי תשתיות מים וחשמל, בלי כבישים סלולים ובקיצור – חיים ללא הכרה מהמדינה:

רוצים להרוס להייפא את הבית (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מספר ארגונים ועמותות ישראליות ארגנו אירוע סולידריות עם הכפר אום אל חיראן וניסו להביא "אחווה, שותפות ותקווה לחברה אחרת ולשלום מול כל העננה מסביב". המבקרים היהודים קיבלו הצצה של שעות ספורות לחיים בלי תשתיות מים וחשמל, בלי כבישים סלולים ובקיצור - חיים ללא הכרה מהמדינה. לראיון ברדיו כל השלום על הכתבה.
הופק ע"י: | עלה ב: 03/11/2015

  כתבות ווידאו שחבל לפספס