ידיעה כתובה |

: דיון בכנסת על הטרדות מיניות במשטרה

חברה נכתב על ידי

רוני אלשיך, מפכ"ל המשטרה, התייצב היום בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בנושא "הטרדות מיניות במשטרת ישראל". בין הנושאים שהועלו לדיון בוועדה הייתה גם הצהרתו של אלשיך, לפיה לא יטפל במכתבים אנונימיים על הטרדות מיניות.

היום (29/03/16) התכנסה הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, בראשותה של חה"כ עאידה תומא סלימאן, כדי לדון בנושא ההטרדות המיניות במשטרת ישראל. בין הנוכחות בדיון היו עו"ד ליאת קליין, היועצת המשפטית של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, שסקרה את תופעת ההטרדות המיניות במקומות העבודה ואת השפעתן על התקדמות של נשים בעבודה. בנוסף אליה התייחסה גם עו"ד קרן בר יהודה, המייצגת נשים נפגעות הטרדה בהן שוטרות, לחוקים ולתקנות הנוגעות לנושא ההטרדות המיניות במקום העבודה ומתחה ביקורת על משטרת ישראל, שאומנם מינתה ממונה לנושא ההטרדות המיניות לפני שנתיים, אך לא הפקידה בידיה שום סמכות ממשית לטפל בהן.

הנקודות המרכזיות שעלו בדיון התייחסו להצהרתו של רב-ניצב רוני אלשיך, מפכ"ל המשטרה, אשר הצהיר לאחרונה כי לא יטפל במכתבים אנונימיים על הטרדות מיניות. ח"הכ תומא סלימאן מתחה ביקורת חריפה על החלטה זו והסבירה את הבעייתיות שבנקיטת עמדה שכזאת דווקא בנוגע לתלונות על הטרדות מיניות שבהן קיימים חסמים ייחודים המונעים ממתלוננות רבות להתלונן בכלל ולהתלונן באופן גלוי בפרט.

לעמדה של חברת הכנסת הצטרף גם ראש מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים), שהדגיש גם הוא את חשיבות אופציית הגשת התלונות האנונימיות וסיפר כי דווקא התלונות האנונימיות שהגיעו לידי מחלקתו, הן אלה שעזרו להם לפצח את מרבית התיקים שעלו לאחרונה לכותרות בנוגע להטרדות מיניות בתוך משטרת ישראל.

צפו בקטעים נבחרים מהדיון:

דיון בכנסת – הטרדות מיניות במשטרה (לדף הכתבה »)

רוני אלשיך, מפכ"ל המשטרה, התייצב בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בנושא "הטרדות מיניות במשטרת ישראל" (29/3/2016). בין הנושאים שהועלו לדיון בוועדה הייתה גם הצהרתו של אלשיך, לפיה לא יטפל במכתבים אנונימיים על הטרדות מיניות.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/04/2016

  כתבות ווידאו שחבל לפספס