ידיעה כתובה |

: "נשות מע'אר פותחות לנו דלת"

חברה נכתב על ידי

"נשות מע'אר פותחות לנו דלת"

ביום שישי, 01.04.16, יתקיים סיור ומפגש עם נשות מע'אר. בישוב מע'אר חיים מוסלמים, נוצרים ודרוזים.

את הסיור ארגנו "דוגרינט" (אתר חברתי של תושבי הגליל) בשיתוף עם עמותת "מהפך תע'ייר" הפועלת במע'אר. "מהפך תע'ייר" הוא ארגון יהודי-פלסטיני לשינויי חברתי. הארגון שם דגש על תחום החינוך. בין "דוגרינט" ל"מהפך תע'ייר" מתקיים שיתוף פעולה מתמשך.

במהלך הסיור יתקיימו מפגשים עם שלוש נשים, יתכנסו במרכז של עמותת "מהפך תע'ייר" וידברו על ההיסטוריה של הכפר מע'אר. בנוסף, ידובר על העיסוק בנושאים חברתיים כמו מעונות יום וקרקעות. אחת הנשים איתן תערך פגישה במסגרת הסיור תדבר על התחושות הקשות המלוות אותה עד היום בעקבות "אירועי 2005 במע'אר". "אירועי 2005 במע'אר" היו שלושה ימים של אלימות קשה בתוך הכפר, בעיקר בין דרוזים לבין נוצרים. בנוסף, יערך מפגש עם המייסדת של קבוצת אלמנות אופטימיות.

הסיור מתקיים במסגרת הבחירה של "דוגרינט" לעסוק בנשים. באתר דוגרינט נכתב כי מטרתן בשיח על נשים היא לייצר יותר מגוון ויותר קרבה. לנושא של נשים הן בחרו להתייחס במסגרת העיסוק בנושא בהקשרים של אקטיביזם, יזמות ומשפחה.

לדעתי, הבחירה לעסוק בנשים בהקשרים מגוונים חשובה מאוד. "דוגרינט" אינם היחידים שבחרו לשים נשים במרכז בתקופה האחרונה. לדוגמא, הנושא שנבחר למצעד הגאווה השנה הוא נשים בקהילה הגאה. בתקופה שבה דווקא ביום האישה הבינלאומי יש הבוחרים לעסוק ב"יום הגבר", טוב שיש ארגונים שעדיין דואגים לייצוג שוויוני יותר. יום האישה שהתקיים החודש, לפחות מבחינתי, אינו יום שנועד להוקיר נשים אלא יום לציון מאבק על זכויות נשים. הדבר חל גם על מרבית האירועים הפמיניסטיים ששמים נשים במרכז. נכון לעכשיו, כאשר נשים עדיין מופלות בתחומים רבים, העדפה מתקנת לא מהווה אפליית גברים. אני מקווה שיום אחד כלל לא יהיה צורך ביום האישה ולא תהיה שום בעייתיות בציון "יום הגבר".

  • צפו במשאל רחוב בנושא תעסוקת נשים ערביות בישראל:

עובדות ללא תמורה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

משאל רחוב לכבוד יום האישה 2016 על תעסוקת נשים ערביות בישראל. איפה את עובדת, כמה משלמים לך ולמה הניצול ממשיך? ב-2012 משרד הכלכלה קידם תוכנית של הוצאת נשים חרדיות וערביות ממעגל העוני בעזרת עידוד תעסוקה. אך המשרות בהן נשים רבות נאלצות לעבוד לא מבטיחות יציאה מהעוני. בהיעדר פיקוח מצד הרשויות וללא התארגנות שתגן על העובדות, המעסיקים משלמים כמה שפחות וזכויות העובדות נרמסות.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/03/2016

  כתבות ווידאו שחבל לפספס