ידיעה כתובה |

: עוד הצתה בדומא, מאות מפגינים במקום

מדינה נכתב על ידי

במהלך הלילה הוצת ביתו של העד היחיד שראה את בני משפחת דוואבשה נשרפים למוות ע"י שני מחבלים יהודים בקיץ האחרון. ניסיון הפיגוע התרחש באותה טקטיקה בדיוק – שבירת חלון וזריקת בקבוק תבערה אל פנים הבית, הפעם אין הרוגים.

איברהים דוואבשה, קרוב משפחתם של קורבנות ההצתה לפני חצי שנה, נפגע קל משאיפת עשן. הוא ואשתו יקין דוואבשה, זוג צעיר ללא ילדים, שמעו את שבירת חלון הבית והספיקו להימלט החוצה, בנס לא היו קורבנות בנפש במקום. נכון לשעה זאת השב"כ אסר על פירסום פרטי חקירת האירוע ובצה"ל טוענים ש"נסיבות המקרה אינן ברורות".

באתר arab48.com דווח שכוחות רבים של צה"ל הגיעו לכפר ומתגודדים בסמוך לבית שהוצת. הפגנה של כמה מאות תלמידי בית הספר במקום נכנסה לעימות עם כוחות הצבא שירו עשרות רימוני גז לעבר התלמידים והתלמידות, אחד החיילים נפצע קל בפניו. על פי הדיווח 15 תלמידות נפגעו משאיפת גז מדמיע שנורה לעבר בית הספר לבנות בדומא.

בערוץ wattan.tv דווח כי כוחות צה"ל עצרו את איברהים דוואבשה ואת אביו לאחר שאיברהים ויקין חזרו מבית החולים. עוד דווח כי החיילים מקיפים את בית המשפחה ומונעים מתושבים ועיתונאים להיכנס אליו. בוידאו ניתן לראות את החיילים מונעים מתושבי הכפר להיכנס לבית, אחד מהם אף מכוון נשק אל אחד התושבים שמתקרב אליו.

من محيط منزل إبراهيم دوابشة الذي أحرقه مجهولون فجرا في بلدة دوما جنوب نابلس
#أجيال #دوما #نابلس

Posted by AjyaL Radio Network-ARN on Sunday, March 20, 2016

ראש המועצה המקומית של דומא, עבד אל-סלאם דוואבשה האשים את ממשלת הרשות הפלסטינית בכך שהפקירה את תושבי דומא ולא סיפקה סיוע לוגיסטי לועדות ההגנה על הכפר למרות בקשות מפורשות מצד המועצה. בתקופה האחרונה, ובייחוד מאז שריפת משפחת דוואבשה התארגנו בגדה המערבית עשרות ועדות הגנה עצמאיות של תושבים. בהיעדר מענה מצד המשטרה הפלסטינים, ועדות אלו, שלרוב אפילו אינן חמושות בנשק קל, נועדו להגן על הכפרים הפלסטינים מפני תקיפות המתנחלים, בין אם באו לעקור עצי זית ובין אם לשרוף משפחות בשנתן.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס