ידיעה כתובה |

: מכתבי מחאה בנושא שחרור קצב

חברה נכתב על ידי

פעילות קוראות לשלוח מכתבים לנשיא המדינה ולשרת המשפטים על מנת להתנגד לשחרור של קצב.

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר תתכנס בסוף החודש על מנת להכריע האם משה קצב, הנשיא לשעבר, ישוחרר בתום ריצוי שני שלישים ממאסרו. קצב מרצה בימים אלה את עונשו לאחר שהורשע באונס, מעשים מגונים, הטרדה מינית ושיבוש הליכי משפט.

ערוץ 10 פרסם ביום שישי, 11.03.16, כי יש הטוענים כי אם ועדת הערעורים של שירות בתי הסוהר תדחה את בקשתו של קצב, שרת המשפטים, איילת שקד, ונשיא המדינה, ראובן ריבלין, צפויים לתמוך במתן חנינה לנשיא לשעבר.

הפרסום עורר רעש רב ומחאה. בהמשך, פורסם באמצעי התקשורת כי שקד מכחישה כי דיברה על הנושא עם הנשיא ריבלין. יעל נודלמן, כתבת בטלוויזיה החברתית, העלתה את השאלה: "איזה מן עולם זה, בו נשים משלמות מחיר אישי כבד כל כך ומתמודדות באומץ מול תרבות האונס ומתייצבות ומתלוננות על העבריינים שפגעו בהן, ואלו משוחררים בטרם עת על "התנהגות טובה"?"

ח"כ תמר זנדברג כתבה: "יגידו – בסדר, אבל שחרור מוקדם ניתן גם לגרועים שבפושעים. החוק מאפשר זאת. נכון. אבל רק חשבו על הטעם לפגם שבשני פוליטיקאים שעוקפים את ועדת השחרורים, ורק חשבו על המסר הציבורי שיעבור לנשים המתלוננות ולציבור כולו אם לא תילקח בחשבון העובדה הפשוטה שהוא מעולם לא הכיר במעשיו ולא לקח עליהם אחריות. התקדמנו בשנים האחרונות. אנחנו לא נחזור לימים שבהם רשויות החוק יזלזלו בחומרת העבירה ושהתקשורת תזלזל באמינות המתלוננות. עברנו יותר מדי בשנים האחרונות והשגנו כל כך הרבה במאבק הזה. מה שהיה לא יהיה עוד."

באקלים הציבורי הנוכחי, תמיכה בשחרור מוקדם של קצב מהווה סימפטום להתייחסות המזלזלת לנושא של אלימות מינית. ​כעת, פעילות קוראות לשלוח מכתבים לשרת המשפטים ולנשיא המדינה כדי למנוע את שחרורו של קצב. "אנחנו בעידן אחר. נגמרו הימים בהם היינו שותקות", הן כותבות.

  • צפו בהפגנת מחאה בנושא אלימות כלפי נשים:

מבקשות סליחה בשם החברה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

"יום יבוא ולא נואשם בפשע שבוצע בנו, יום יבוא ולא ישאלו אותנו מה לבשת יום יבוא ויהיה טעם ללכת למשטרה". ביום המאבק באלימות כלפי נשים השתתפו מאות נשים וגברים בצעדה ועצרת ברחובות תל אביב בקריאה למיגור האלימות כלפי נשים.
הופק ע"י: | עלה ב: 26/11/2015

  כתבות ווידאו שחבל לפספס