ידיעה כתובה |

: המדינה הכריזה על הפקעת אדמות באזור יריחו

מדינה נכתב על ידי

הממשלה הכריזה על הפקעת יותר מ-2,000 דונם של אדמות פלסטיניות באזור העיר יריחו בגדה המערבית. 

על פי הדיווחים, הממשלה הכריזה הבוקר (15.03.2016) על שטח של 2,342 דונם כ"אדמת מדינה". השטח נמצא בסמוך ליריחו בבקעת הירדן, ההפקעה בוצעה למרות הלחצים שמופעלים על ישראל מכיוון ארה"ב והאו"ם לא לעשות זאת. באתר arab48.com נכתב כי בדרך כלל ישראל מעבירה את השטח לידי המתנחלים לאחר ההפקעות. באזור הבקעה הופקעו בעבר אלפי דונמים בבעלות פלסטינית פרטית ונמנע מבעליהם להיכנס אל השטח לאחר שהועבר לתעשיית החקלאות של ההתנחלויות.

על פי נתוני ארגון בצלם, ישראל הגדילה באמצעות מניפולציות משפטיות את כמות "אדמות המדינה" בבקעת הירדן וכיום הן מקיפות 53.4% משטח האזור, פי ארבעה מהיקפן לפני 1967. ישראל השתלטה בדרך זו ובדרכים נוספות על 77.5% מאדמות הבקעה והיא מונעת מהפלסטינים את הבנייה, השהייה או השימוש בהן. 12% מהשטח הוקצו להתנחלויות, ובכלל זה כל חופיו הצפוניים של ים המלח. מדיניות זו קוטעת את המרחב הפלסטיני והיא מבודדת את היישובים הפלסטיניים באזור. הפעולות האלו מתווספות להריסות בתים וכפרים בבקעת הירדן וגירוש מתמשך של קהילות בדואיות-פלסטיניות בשנים האחרונות.

דקלים בבקעה. קרדיט: arab48.com

דקלים בבקעה. קרדיט: arab48.com

באזור גרים 65 אלף פלסטינים ב-29 יישובים, ולפי ההערכה כ-15 אלף פלסטינים נוספים חיים בעשרות קהילות בדואיות קטנות. בנוסף, ישנם באזור כ-9,400 מתנחלים ב-37 התנחלויות (כולל שבעה מאחזים).

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס