ידיעה כתובה |

: ענישה קולקטיבית אחרי הפיגוע ביפו

מדינה נכתב על ידי

כ-250 פלסטינים שעובדים בישראל ללא אישור נעצרו ע"י המשטרה בלילה האחרון. בנוסף, ראש הממשלה החליט לשלול מפלסטינים רבים את אישורי העבודה שלהם בעקבות פיגוע הדקירה ביפו בשלישי האחרון.

על פי הדיווחים כוחות המשטרה ערכו מבצע רחב אמש (09.03.2016) ועצרו מאות פלסטינים שעובדים בחקלאות, בבנייה ובמסעדות בישראל. השכר הנמוך בשטחי הגדה והמחסור במקומות עבודה דוחף אלפי פלסטינים לחפש עבודה בישראל. קבלת אישורי עבודה כפופה להחלטות הממשלה המשתנות ולמדיניות שלה. דווקא בחודשים האחרונים לצד הגברת הדיכוי הצבאי נגד הפלסטינים – מעצרים ליליים, ירי על הפגנות, פשיטות על בתים ועל שכונות, סגירת דרכים והקמת מחסומים – ניתנו מספרי שיא של אישורי עבודה. שלילת האישורים והידוק האכיפה מהווה צעד קיצוני של ענישה קולקטיבית כנגד אלפי משפחות שעלולות לאבד את פרנסתן.

המשטרה עצרה עשרות עובדים בצפון הנגב שגרו באוהלים מאולתרים בשטח, בנוסף לעשרות רבות שנעצרו בגוש דן, במשולש ובגליל. מבצע המעצרים חשף גם בתקשורת הממסדית את חלק מתנאי המחייה של אותם עובדים פלסטינים "שב"חים". באתר YNET נכתב: "22 שוהים בלתי חוקיים נוספים נעצרו במתחם מגורים מאולתר שהקימו בנחל הבשור. לאחר מידע מודיעיני הגיעו למקום שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב כפרי ומתנדבי יחידת הג'יפים, וגילו כי הפלסטינים הקימו במקום מקלחות, אוהלי שינה, שירותים ומטבח שדה."

אוהלי העובדים הפלסטינים בנחל הבשור

אוהלי העובדים הפלסטינים בנחל הבשור

אוהלי העובדים הפלסטינים בנחל הבשור

אוהלי העובדים הפלסטינים בנחל הבשור

הדוקר הפלסטיני שרצח ביום שלישי תייר אמריקאי ופצע מספר ישראלים ביפו היה "שוהה בלתי חוקי". על הבסיס הזה טוענים בממשלה כי מלחמה נחושה בפלסטינים שעובדים בישראל תביא ביטחון לציבור הישראלי. אך מניעת פרנסה מאלפי משפחות לא תוריד מוטיבציה של צעירים מיואשים לבצע תקיפות לאומניות ולא תביא ביטחון, אלא להיפך.

עובדים פלסטינים שנעצרו אמש (09.03.2016)

עובדים פלסטינים שנעצרו אמש (09.03.2016)

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס