תמלול הכתבה: ליצן במעצר מנהלי

מגישה: אמני קרקס התייצבו בשבוע שעבר בכלא מגידו, במחאה על מעצרו של חברם - מוחמד פייסל אבו סח'א, הנמצא במעצר מנהלי. אבו סח'א, עובד סוציאלי בן 24, ליצן ב"קרקס פלסטין" ומדריך אנשים וילדים עם לקויות נפשיות. הוא נעצר בדצמבר האחרון, ללא כתב אישום למשך חצי שנה, בטענה כי הוא מסכן את בטחון האזור.
חניתה קרולין הנדלמן: מהיום הראשון אנשים התחילו קודם כל לתהות מה קרה והציפו את הקרקס הפלסטיני בשאלות "מה קורה, מה איתו?"
יובל רוט: שאלתי את השאלה שכל בן אדם שואל, למה עוצרים ולא קיבלתי תשובה ועד שלא נקבל תשובה הגיונית אז אנחנו נהיה פה למחות על זה שבן אדם עצור ואף אחד לא מסביר למה.
חניתה קרולין הנדלמן: השב"כ טוען שהוא חבר בחזית העממית. מופרך לחלוטין. כשאין לשב"כ מה להגיד הוא מוצא משהו, או חמאס או החזית העממית.
קריאה בהפגנה: החברים שלך בקרקס הפלסטיני מוסרים לך שלום, הם כולם מתגעגעים אליך. הילדים שלך מתגעגעים אליך מאוד.
חניתה קרולין הנדלמן: הוא גם זה שבעצם התחיל את המסלול של עבודה עם חינוך מיוחד ובעצם נכון לרגע זה כל הפעילות הזאת מושבתת. והרבה מהילדים שהם עובדים איתם מן הסתם עברו טראומות לא פשוטות. הקרקס מהווה בשבילם גם מקום מפלט לאיזה משהו קצת נורמלי, קצת שפוי, וזה גם מקום שהם מתחילים להאמין בעצמם, מקבלים כוחות, מקבלים קצת תקווה.
יובל רוט: לנו בתור שכנים יש עניין שהקרקס הזה יעבוד כמו שיש לנו עניין שהם כמובן יהיה להם גם חיים טובים שם, יקבלו את הזכויות המלאות שמגעיות להם.
מפגין: הכלא הזה מוקף בליצנים, אל תנסו לברוח.
מגישה: בתום חצי שנת מעצר מנהלי שתסתיים ביולי, יכולה ישראל, כפי שקורה בדרך כלל, לחדש את המעצר המנהלי בחצי שנה נוספת וחוזר חלילה. בשבועות האחרונים גוברים הקולות לשחרורו של אבו סח'א באמצעות קמפיין אמני קרקס הכולל גם עצומה בינלאומית הקוראת לשחרורו המידי.

סוף תמלול הכתבה: ליצן במעצר מנהלי
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס