ידיעה כתובה |

: חברת מובילי דרור חייבת לנהל מו"מ עם מען

חברה נכתב על ידי

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה הורתה לחברת "מובילי דרור" לחזור לשולחן המו"מ עם ארגון העובדים מען. הרקע להליך המשפטי: סכסוך עבודה בין "מובילי דרור" למען ושביתה בת יום אחד אותה קיים הארגון בחודש שעבר (18/02/16).

שופטת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, אביטל רימון-קפלן,  הורתה השבוע (07/03/16) לחברת "מובילי דרור" לחזור לשולחן המו"מ עם ארגון העובדים מען, ואסרה על החברה לשאת ולתת עם כל גורם אחר. ההוראה היא חלק מהחלטה שנתנה השופטת בבקשה שהגיש ארגון העובדים מען נגד חברת "מובילי דרור", לאחר שזו הפסיקה לפני כחודש את המו"מ, והודיעה באופן חד צדדי שהיא מבטלת את הכרתה במען כארגון היציג של נהגי החברה. ההחלטה מניחה בסיס להמשך המו"מ בין הצדדים כדי להגיע להסכם קיבוצי.

IMG-20160218-WA0004

צילום: מען

הדיון בבית הדין לענייני עבודה נקבע לאחר שמען הגיש בקשת צד אחד לבית הדין לעבודה ב- 23/02/16, ובו ביקש לאשר כי מען הוא הארגון היציג של הנהגים בחברה, וכי על "מובילי דרור" לחזור לשולחן המו"מ איתו. כמו כן דרש מען כי בית הדין יאסור על הנהלת החברה לנהל מו"מ עם כל גורם אחר זולת מען.

החלטת השופטת רימון-קפלן מאתמול קיבלה את בקשת מען במלואה. השופטת קבעה כי אין כל בסיס חוקי לטענת "מובילי דרור" שמען איבד את מעמדו כארגון יציג בחברה. השופטת העירה ל"מובילי דרור" כי הלכה למעשה אין ארגון אחר מול מען, וכי הפניות של נהגים אליה בדרישה לבטל את מעמדו היציג של מען אינן בעלת תוקף משפטי שיש להתחשב בו. עוד ציין בית הדין בהחלטתו, כי ההלכה הפסוקה בנושא של סכסוך בין ארגונים קובעת כי לארגון עובדים יציג במצב של התארגנות ראשונית עומדת חזקת יציבות, וזאת על מנת לעודד יחסי עבודה קיבוציים ולמנוע פגיעה במעמדו במהלך המו"מ. במקרה שלפנינו לא קיימת טענה של יציגות של ארגון עובדים אחר, ולכן אין כל תוקף לטענה שמען איבד את מעמדו היציג.

השופטת המליצה לחברת "מובילי דרור" להסכים כי ההחלטה תסגור את ההליך המשפטי תוך קביעת צו קבוע בעניין זה, ובכך למנוע מהחברה סכנה של הטלת קנסות מכוח הדין ופגיעה בהתארגנות.  בשלב הנוכחי דחתה חברת "מובילי דרור" את הצעת השופטת. לכן נקבע דיון נוסף בתיק בתאריך 02/05/16. הדיון הנוסף אינו פוגע בהחלטה כי על החברה לבצעה מידית ולחזור למו"מ.

פסק הדין המלא.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס