ידיעה כתובה |

: עוד אישה נרצחה, ואין חשודים

חברה נכתב על ידי

סמירה איסמעיל, אשר נרצחה בכפר ראמה בתחילת השבוע, התלוננה בעבר למשטרה לאחר שנדקרה ע"י רעולי פנים אך התיק נסגר מחוסר ראיות. גם לאחר הרצח הזה, עדיין לא נעצרו חשודים, בדומה למקרים רבים אחרים של רציחות נשים.

"מה שאני יכול לומר בשלב זה שחקירת הרצח ביישוב ראמה מתבצעת על-ידי היחידה המרכזית במחוז הצפוני של משטרת ישראל. החקירה נמצאת בראשיתה. באשר לשאלתו של חבר הכנסת גטאס – טרם נעצרו חשודים… לעניין התלונות של הנרצחת למשטרה בעבר – בשנת 2008 התלוננה הנרצחת כי נדקרה על-ידי רעולי פנים. התיק נחקר בעבר במשך שנתיים, לרבות חקירת חשודים, ולבסוף נסגר על-ידי הפרקליטות בעילה שאין ראיות מספיקות להגשת כתב אישום." כך אמר אתמול (03.02.2016) השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בתגובה לשאילתה שהפנה אליו חבר הכנסת באסל גטאס.

"דם האישה אינו זול" הפגנה נגד רשלנות הטיפול ברצח נשים. קרדיט arab48.com

"דם האישה אינו זול" הפגנה נגד רשלנות הטיפול ברצח נשים. קרדיט arab48.com

מחדלי המשטרה בטיפול באלימות כלפי נשים בכלל ובייחוד ביישובים הערבים בישראל אינם עניין חדש. השר גלעד ארדן הודה שהמדינה מתרשלת בטיפול בעניין הזה: "אני לא מתכוון להגיד שהמצב הוא אופטימלי ושעושים את כל מה שניתן. ההפך, אני אומר בצורה הכי גלויה, ואני אומר את זה גם בעבודה שאנחנו עושים מול חברת הכנסת עאידה, שיש לנו עוד כברת דרך לעשות."

בתגובה לתשובה של השר לבטחון הפנים אמר ח"כ באסל גטאס: "אנחנו ברשימה המשותפת מנסים להתנגד ולהיאבק בתופעה ברמה של השינוי החברתי, אבל אין לנו את הכלים ליישום ואכיפה של המדינה והממשלה. סמירה איסמעיל אשר נדקרה ונמצאה מדממת בשנת 2008 כבר הגישה תלונה למשטרה והתיק נסגר. אם הפושעים שדקרו אותה היו נעצרים אז, האשה הייתה עכשיו ביננו בחיים. השאלה היא איך אפשר למנוע את הרצח הבא? נשים רבות מגישות תלונות, אבל המשטרה והרשויות לא ממלאות את חובתן."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס