ידיעה כתובה |

: חופש לכולנו מהכיבוש

מדינה נכתב על ידי

צעדה משותפת של ישראליות\ים ופלסטיניות\ים תתקיים ביום שישי, 05.02.16.

ביום שישי הקרוב פלסטיניות\ים וישראליות\ים יצעדו יחד למען השלום ובמחאה על הכיבוש. הצועדות יקראו לשלום, עצמאות וצדק לשני העמים. מדובר בהפגנה לא אלימה. מארגני ההפגנה מציגים את המסר שלה: "חופש לפלסטינים מהשליטה ומהדיכוי, חופש לישראלים מהפחד וחופש לכולנו מהכיבוש."

לאחר גל האלימות, ההסלמה וההרג, בתוך תקופה של רדיפה של ארגוני שמאל וניסיון להציג אותם כלא לגיטימיים או כבוגדים ושתולים, לפעולות משותפות יש חשיבות רבה. מארגני הצעדה מתכננים לקיים אותה בכל יום שישי הראשון בכל חודש. כך צעדת החופש תצטרף למחאות ולהפגנות נוספות המתרחשות בתדירות גבוהה. ההפגנה מאורגנת על ידי "לוחמים לשלום" ו"עומדים ביחד".

ביום שישי, 15.01.16, השתתפו בצעדת החופש מאות אנשים שצעדו מצומת חוסאן לכיוון מחסום המנהרות. "אנחנו, הפלסטינים והישראלים, אנחנו לא אויבים. אנחנו עמים אחים שחיים בארץ הזו ונחלק אותה לשתי מדינות שוות בגבולות 67. זה אפשרי וזה יקרה", אמר מוסי רז, מזכ"ל מרצ. "ההתקפה שנערכת לאחרונה על ארגוני השלום בישראל היא התקפה של הימין שיודע שדינו להפסיד. אנחנו ננצח ונחיה פה יחד בלי כיבוש וביחסי שלום בין העמים." סולימאן ח'טיב מ"לוחמים לשלום": "אנחנו נמשיך במאבק הלא אלים שלנו, עם כל הקשיים והאתגרים. חופש לעם הפלסטיני והישראלי מהכיבוש, זה הערך העליון שאנחנו מאמינים בו."

צעדת החופש (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מאות ישראלים ופלסטינים צעדו ביום שישי (15/01/16) בצעדת החופש מצומת חוסאן לכיוון מחסום המנהרות, בהפגנה בלתי אלימה נגד הכיבוש ולמען עתיד של שלום, עצמאות וצדק לשני העמים. הצעדה אורגנה על ידי תנועת לוחמים לשלום בשיתוף עם עומדים ביחד.
הופק ע"י: | עלה ב: 17/01/2016

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס