יום רביעי   05-08-2020
עדכון חדשות |

: שביתה כללית ברשויות המקומיות בשבוע הבא

חברה נכתב על ידי

100 אלף העובדים ברשויות המקומיות צפויים לשבות במחאה על כך שלא שולם להם המענק הכספי שהובטח בהסכם המסגרת שנחתם לאחרונה בין ההסתדרות הכללית לאוצר.

הסכם השכר שנחתם בחודש שעבר הבטיח לעובדי המגזר הציבורי מענק חד-פעמי של 1,000 ש"ח. לאחר שאגף השכר במרכז השלטון המקומי החליט שלא לשלם לעובדים את המענק, הכריזה היום (01.02.2016) ההסתדרות הכללית על שביתה ללא הגבלת זמן ברשויות המקומיות.

בהודעת ההסתדרות בדף הפייסבוק נכתב: "החל מיום ג' הבא 9.2.2016, בחצות, ההסתדרות תפתח בשביתה כללית בשלטון המקומי. כ-100 אלף עובדי עיריות, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות, לא יגיעו למקום עבודתם על רקע הנחיית אגף השכר במרכז השלטון המקומי שלא לשלם לעובדים את המענק החד-פעמי הראשון בגובה 1,000 שקל, עליו סוכם בין ההסתדרות לבין האוצר בהסכם המסגרת שנחתם לאחרונה.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר היום: 'לא יעלה על הדעת כי הסכם המסגרת, לרבות התוספות והמענק, לא ישולם במלואו לעובדי הרשויות המקומיות. לא ניתן לזה לקרות'.

ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף: 'מרכז השלטון המקומי לא יכול להמשיך להחזיק בעובדים כבני ערובה במאבקו על התקציב. ראשי הרשויות שבחרו לפגוע בעובדים, הם גם האחראים לאי הנעימות שתיגרם לציבור הרחב'."

מתוך דף הפייסבוק של ההסתדרות הכללית

מתוך דף הפייסבוק של ההסתדרות הכללית

הסכם השכר עורר מחאה כבר לאחר חתימתו מכיוון שהתוספות הנמוכות שלו לא עונות לצרכיהם של מאות אלפי העובדים במגזר הציבורי שאינם סוגרים את החודש. במהלך הפגנה נגד הסכם השכר ובדרישה להעלאות רציניות יותר, חלק מהעובדים הביעו חשש שפריסת ההעלאות לפעימות (לאורך שלוש שנים) תוביל לכך שחלק מהסכומים שהובטחו לא יועברו בסופו של דבר. נראה כי חשש העובדים היה מוצדק, בקושי חודשיים לאחר ההסכם, העובדים נאלצים לשבות כדי להשיג בפועל את מה שכבר נחתם.

צפו בהפגנת המחאה נגד ההסכם

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה
  כתבות ווידאו שחבל לפספס