ידיעה כתובה |

: עדכונים על הבניה בהתנחלויות

מדינה נכתב על ידי

מספר עדכונים והתפתחויות בנוגע לבניה הלא חוקית בהתנחלויות שונות:

בעקבות החשיפה של התכניות לבנייה בהתנחלויות עליהן שוקד משרד הפנים, ראש הממשלה נתניהו התנער מתכניות משרד השיכון באזור E1, וטען ששר השיכון הקודם, אורי אריאל, קידם תכניות אלו ללא סמכות.

ב"שלום עכשיו", שחשפו את התוכנית, מדגישים כי "בנייה ב-E1 תפגע בפתרון שני המדינות בצורה משמעותית מאחר והיא לא תאפשר את הקמתה של מדינה פלסטינית בת קימא לצד מדינת ישראל". והבטיחו להמשיך לפעול על מנת להביא לביטולן של יתר התכניות שהוצגו בדו"ח. בנוסף לכך, בעקבות ממצאים לגבי בניה בלתי חוקית במימון משרד הפנים, פנתה התנועה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתיחת חקירה בנושא.

E1 Map

אזור E1. תמונה מתוך אתר "שלום עכשיו".

בנוסף, פועלת הממשלה להקמתן של שתי התנחלויות חדשות, העומדת בניגוד להתחייבות הישראליות באוסלו ובמפת הדרכים. התנחלות אחת היא "בית אל ברקה" שתרחיב את גוש עציון דרומה מעבר לגדר ההפרדה, ותביא לנוכחות ישראלית מוגברת ליד מחנה הפליטים אל עארוב. השנייה גבעת עיטם מדרום לבית לחם, המכונה E2.

Clipboard01

גבעת עיטם/ E2. תמונה מתוך דו"ח "שלום עכשיו".

בדיון בעתירת "שלום עכשיו" לבג"צ הקוראת לפינוי 17 מבנים במאחז הבלתי חוקי "דרך האבות", היושבים על קרקע פלסטינית פרטית, צוות ברשות מזכיר הממשלה והיועץ המשפטי הנכנס מנדלבליט העלה הצעה בנסיון להכשיר את הבניה הבלתי חוקית. הצעת הצוות בראשות מנדלבליט שמשמעה הפקעה דה-פקטו של אדמות פלסטיניות פרטיות נדחתה על ידי היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין מסיבות משפטיות. כעת המדינה מבקשת זמן נוסף וזאת ככל הנראה על מנת שמנדלבליט ייכנס לתפקידו כמזכיר הממשלה ויאשר את התכנית המוצעת. ב"שלום עכשיו" טוענים כי אין זה מקרי שהימין תמך כל כך במינויו מנדלבליט למזכיר הממשלה," מאחז תמורת יועץ" ומדגישים כי ימשיכו להיאבק "בניסיונות הימין לייצר תקדימים מסוכנים".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס