ידיעה כתובה |

: תיעוד נדיר, בלעדי, רק אצלנו, במצלמה נסתרת

מדינה נכתב על ידי

ההישג העיתונאי "המרשים" של השבוע – האזנה נסתרת לאמירותיו של אלון ליאל שייכות לידיעות אחרונות ("תיעוד נדיר" מפגש בין אלון ליאל לשוברים שתיקה, וואו!). אך האם הקלטת אדם עם אמירות, שאמר כבר בעבר, באופן פומבי – בהרצאות ובראיונות, שנמצאות חופשי ברשתות החברתיות, הן תיעוד נדיר? הניסיון להעניק לפעילות השתולים של "עד כאן" ומשתפי הפעולה שלהם "עובדה", "ידיעות אחרונות" ואחרים, סנסציה עיתונאית מעלה גיחוך.

הנה הרצאות וראיונות מאתר הטלוויזיה החברתית עם ד"ר אלון ליאל. מומלץ להקשיב לדברים במלואם, דברי טעם. אפשר להבינם היטב גם ללא סוללת פרשנים דמגוגים באולפני הטלוויזיה.

אלון ליאל על הכרה אירופאית במדינה פלסטינית (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

אלון ליאל על הקמפיין להכרה במדינת פלסטין מול ממשלות ופרלמנטים אירופאים, דעת הקהל האירופאית, וההשלכות על ישראל. (לצפייה בראיון המלא). הראיון צולם עבור כנס "זכויות שוות לכל", 14-16 במרץ בבירקבק, אוניברסיטת לונדון ואורגן עלי ידי ארגון Independent Jewish Voices. להאזנה לכנס במלואו.
הופק ע"י: | עלה ב: 30/03/2015


רוח גבית ישראלית (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

בהמשך לעצומה של ישראלים שקראה לפרלמנטים באירופה להכיר במדינת פלסטין, יוזמים אישי ציבור ישראלים עצומה נוספת. העצומה מופנית אל חברות מועצת הביטחון של האו"ם וקוראת להן להצביע בעד קביעת מועד לסיום הכיבוש על פי ההצעה הירדנית. בימים אלו, הרכב מועצת הביטחון משתנה ולפלסטינים יש סיכוי טוב יותר לזכות ברוב של תשע חברות.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/02/2015


הכרה במדינת פלסטין על ידי מדינות אירופה (לדף הכתבה »)

בתקופה האחרונה אנו עדים לגל של הכרה במדינת פלסטין - בריטניה, צרפת, שבדיה ועוד הכירו במדינת פלסטין והיד עוד נטויה. גל זה אינו מקרי ונובע בין היתר מעבודתו של אלון ליאל, שגריר ישראל בדרום אפריקה לשעבר, ומנכ"ל משרד החוץ לשעבר וכיום אחד המקדמים העיקריים של קמפיין ההכרה בפלסטין. ב-6.1 התארח אלון ליאל בערב "לוחמים לשלום" בירושלים וסיפר על הקמפיין המתמשך מול ממשלות ופרלמנטים אירופאים, אפקטיביות של לחץ בינלאומי או דיפלומטי אחר, מאפיינים של דעת הקהל האירופית ועוד. לאחר ההרצאה נערך פאנל יחד עם אלון ליאל וחברים פלסטיניים בתנועה.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/01/2015


להפוך את המשוואה להשתחרר מהכיבוש – מושב II (לדף הכתבה »)

איך נמנע ממלחמה רביעית? איך נשנה את המשוואה ונשתחרר מהכיבוש? כנס שנערך בנווה שלום ב 22/10/2014. מושב שני בכנס בנושא "המצב בעזה - עזה וישראל"
הופק ע"י: | עלה ב: 09/11/2014


כ"ט בנובמבר של הפלסטינים (לדף הכתבה »)

שעתיים לפני ההכרזה באו"ם על מדינה פלסטינית, התאספו יחד ישראלים ופלסטינים לחגוג את ההכרזה, במקום בו הוכרזה מדינת ישראל - היכל העצמאות בשדרות רוטשילד 16 תל אביב. בין הנואמות והנואמים: פרופ' גליה גולן, דר' אלון ליאל, דר' רון פונדק, אורי אבנרי, מוסי רז, דר' נבילה אספניולי, ודר' נאוה זוננשיין. דר' סופיאן אבו זיידה הביא את דברה של הרשות הפלסטינית.
הופק ע"י: | עלה ב: 30/11/2012

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס