תמלול הכתבה: רוח גבית ישראלית

מגישה: בהמשך לעצומה של ישראלים שקראה לפרלמנטים באירופה להכיר במדינת פלסטין, יוזמים אישי ציבור ישראלים עצומה נוספת. העצומה מופנית אל חברות מועצת הביטחון של האו"ם וקוראת להן להצביע בעד קביעת מועד לסיום הכיבוש על פי ההצעה הירדנית. בימים אלו, הרכב מועצת הביטחון משתנה ולפלסטינים יש סיכוי טוב יותר לזכות ברוב של תשע חברות. על הרוח הגבית שמעניקים ישראלים למהלך, שמענו לאחרונה מפי אלון ליאל.
אלון ליאל: והאום הוא המפתח, ולכן מועצת הביטחון היא קריטית. היא קריטית, למה? כי אם יש תשע ויש דיון, כמו שהפלסטינים מבקשים, על סיום משא ומתן תוך שנתיים ונסיגה תוך שלוש שנים, ונגיד האמריקאים לא מטילים על זה וטו. נגיד יטילו על זה וטו פעם אחת, נעשה פעם שנייה, שלישית, רביעית, עד שלא יוכלו להטיל וטו. ואני זוכר כשהייתי מנכ"ל, בשנה הראשונה של האינתיפאדה השנייה, אני זוכר שהשגריר האמריקאי צלצל אלי אחרי ארבע-חמישה וטו והוא אמר "אנחנו לא יכולים יותר. אתם הורסים לנו את היחסים עם כל המזרח התיכון". כמה וטו הם יוכלו להטיל? איזה מחיר אמריקה מוכנה לשלם בשבילנו? עכשיו אם זה עובר, מתחיל לתקתק שעון של הפסקת הכיבוש, אבל אמיתי. שאחריו באמת יכולות להיות סנקציות, מטעם האו"ם. כי אם זה עובר, פלסטין תוכל להיכנס כמדינה חברה לאו"ם. אם פלסטין מדינה חברה, אנחנו כובשים של מדינה חברה באו"ם. יש ישראלי אחד שמוכן להעלות על הדעת שיסלקו אותנו מהאו"ם?
מגישה: מתוך נוסח העצומה: "אנו החתומים מטה, אזרחי ישראל, קוראים לכל הממשלות החברות במועצת הביטחון לתמוך בהצעת החלטה שתקבע מועד לסיום הכיבוש הישראלי ושתקצוב את משך המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. קביעת מועד לסיום הכיבוש והחלטה על עקרונות להסכם שלום, יאפשרו לישראל ולפלסטין סיכוי לחיים בשלום, שוויון וביטחון זו לצד זו".
עד כה חתמו מעל 450 ישראלים על העצומה. ניתן להיכנס לאתר "עצומה" ולהוסיף את חתימתכם.

סוף תמלול הכתבה: רוח גבית ישראלית
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס