עדכון חדשות |

: חיילים שיסו כלב בקטין פלסטיני

מדינה נכתב על ידי

החיילים דרשו מהעצור להתפשט ולאחר מכן שיחררו את הכלב שרץ אל הקטין ותקף אותו. הקטין, תושב עזה, אשר נעצר לאחר שחצה את הגבול לישראל בחיפוש אחר עבודה, הועבר לטיפול רפואי בבית החולים ברזילי. 

יוסף תראבין, קטין פלסטיני תושב רצועת עזה נעצר ביום 24.9.15 עם חברו, האני אלשראתחה, במהלך ניסיון לצאת מרצועת עזה לכיוון באר שבע על מנת למצוא עבודה. לאחר שנעצר ונפגע מתקיפת הכלב, תראבין הובל לבסיס צבאי שם הוחתם על מסמך בעברית מבלי להבין את תוכנו. בנוסף על כך, במהלך שעות המעצר לא ניתן לו לאכול או לשתות, וחייל בעט בו ברגליו.  זאת לא הפעם הראשונה שבה עצורים פלסטינים עוברים התעללות קשה ונפצעים מנשיכות כלבים כחלק מפעילות הצבא ויחידת "עוקץ" בפרט.

IDF dog

קרדיט "Flickr – Israel Defense Forces – Take in the view"

 

מרכז עדאלה פנה לפרקליט הצבאי הראשי, דני עפרוני, וליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בדרישה להורות על פתיחה בחקירת נסיבות מעצרו של יוסף תראבין. עו"ד נדים שחאדה  ציין בפנייתו כי תראבין עבר התעללות קשה בשעת מעצרו. לאחר שהוא וחברו התפשטו, בהתאם לדרישת החיילים אשר עצרו אותם, אחד החיילים "הוריד את המחסום לפה שהיה על הכלב וממרחק של כעשרים מטרים שיחרר את הכלב שרץ אל הקטין ותקף אותו. הכלב נשך את הזרוע הימנית של הקטין. לאחר מאבק עם הכלב, הצליח הקטין לשחרר את זרועו הימנית, אך הכלב הצליח לנשוך גם את כף ידו השמאלית. באותו זמן, שמע הקטין את החיילים צוחקים ממרחק".

צפו במקרה אחר של שיסוי כלב במפגין פלסטיני בכפר קדום

לפניית עדאלה צורפו מסמכים רפואיים המעידים על הטיפול לו הוא נזקק, וצוין כי כתוצאה מהאירועים תראבין עודנו סובל מפגיעות פיזיות ונפשיות.עו"ד נדים שחאדה טען במכתבו כי מדובר בהפרות חמורות של החוק הבינלאומי והמקומי: "האירועים המפורטים לעיל ותצהירו המצורף של מרשי מעלים חשדות כבדים ביותר לשימוש באמצעים פסולים המגיעים לכדי עינויים ויחס אכזרי האסורים על פי הדין הישראלי והמשפט הבינלאומי המתבטא באמנות הבינלאומיות האוסרות עינויים ושישראל צד להן".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס