ידיעה כתובה |

:  מצלמות פיקוח במשחטות ובבתי-מטבחיים

סביבה נכתב על ידי

משרד החקלאות הודיע אתמול (27/12/2015), כי יחייב התקנה של כ-400 מצלמות פיקוח ב-50 בתי-מטבחיים ומשחטות ברחבי הארץ. המשרד הוציא מכרז לאספקת ציוד ההקלטה, שיותקן במהלך שנת 2016. המצלמות ישדרו לחדר בקרה בשירותים הוטרינריים במשרד החקלאות.

בעמותות אנונימוס לזכויות בעלי-חיים ותנו לחיות לחיות בירכו על המהלך: "התקנת המצלמות היא צעד חשוב לאכיפת חוק צער בעלי-חיים במשחטות ובבתי-מטבחיים. מדובר במפעלים שמטבעם כרוכים בהתעללות והרג, ותחקירים שביצענו הוכיחו כי אפילו הדרישות המינימליות של החוק אינן מיושמות בהם: מכות, בעיטות, וחשמול בשוקרים חשמליים הם דבר שבשגרה. אנו קוראים למשרד החקלאות לאפשר גישה לצילומים גם לנציגי ארגוני הגנת בעלי-חיים, לנוכח הכשל המתמשך של השירותים הוטרינריים באכיפת החוק. אנו מקווים שבמקרה שיתגלו עבירות על חוק צער בעלי-חיים בצילומים, הן יטופלו בחומרה – עד כה לא הוגשו כתבי אישום בפרשות 'זוגלובק' ו'דבאח', חרף שעות רבות של ראיות מצולמות שהוגשו למשרד החקלאות".

התקנת המצלמות מתבצעת על רקע עתירה לבג"ץ שהגישו תנו לחיות לחיות ואנונימוס בעקבות התחקירים על התעללות בבעלי-חיים ב"אדום אדום", "זוגלובק" ו"דבאח". רק בשבוע שעבר שודר בחדשות ערוץ 2 תחקיר של "אנונימוס" על מחדלים בריאותיים והתעללות בבעלי-חיים בשתיים ממשחטות התרנגולים הגדולות בישראל – "מילועוף" ו"עוף הגליל".

מתוך אתר אנונימוס

מתוך אתר אנונימוס

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס