עדכון חדשות |

: כמו לעמוד בשערי הגיהנום

חברה נכתב על ידי

"בשביל ילד להיעצר, זה כמו לעמוד בשערי הגיהינום. אין לי מלים לתאר כמה חשוב היה לי להיות שם בשביל הילד הזה שנעצר"

עורך דין מחמוד עוואודי, פלסטיני אזרח ישראל בן 26, שבאביב האחרון עבר שני ימי הכשרה בייצוג מפגינים והגנה על זכות המחאה אמר את המשפט הזה על הילד שייצג. מחמוד היה אחד מעשרות עורכי דין שהשתתפו בתוכנית ההכשרה של ארגון עדאלה במאי 2015, וחודש בלבד אחר כך, כשהחל גל מעצרי המפגינים בישראל, כבר עומדות למבחן המיומנויות החדשות שרכש, בהגנה על שלושה עצירים, ובתוכם ילד אחד.

בהודעת הארגון נכתב: "היעד של פעילות עדאלה תחת הכותרת "תפגינו תמיכה" הוא להבטיח שכל עוד פלסטינים מתאספים יחד בקריאת תגר על הדיכוי של המדינה ואלימותה, קולם יישמע והם יוכלו להשמיעו בביטחון. המציאות היא שקולם של מפגינים פלסטינים, אזרחי ישראלי ותושבי השטחים הפלסטינים הכבושים, מושתק באלימות. אפילו ילדים נלכדים ונעצרים. מחמוד תיאר את חוויות הלקוח הצעיר שלו כ"עמידה בשערי הגיהינום".

לכן חשוב כל כך שמחמוד היה שם אתו, והאפשרות הזאת התממשה רק מפני שעדאלה היה שם קודם – והנחיל לו הכשרה משפטית ממוקדת, שבכל הארץ ארגון עדאלה הוא היחיד שיכול להנחילה. ארגון עדאלה גם תיאם את נוכחותו בתחנת המשטרה ובבתי המשפט, כמו את נוכחותם של עשרות עורכי דין צעירים נוספים, בוגרי התוכנית, להבטיח שכל עציר ייהנה מייצוג משפטי."

 

"זה שני עשורים שעדאלה מגן על מפגינים, אולם ככל שמחריפים צעדי הדיכוי מצד הרשויות בישראל, כך הופך דחוף יותר הצורך בתוכנית הכשרה משפטית עוד יותר מקיפה, ובשבילה אנחנו זקוקים גם לך. הצטרפו אלינו לסייע בהכשרתם של עורכי דין צעירים כך שיוכלו להיות שם למען המפגינים כתומכים במוחים."

לתמיכה בפעילות עדאללה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס