ידיעה כתובה |

: מתנחלים, צאו מיד מחברון!

מדינה נכתב על ידי

עשרות פעילות ופעילים התאספו אתמול למשמרת מחאה נגד ההתנחלות בחברון ופעולות הדיכוי הרצחניות של הצבא.

המפגינים עמדו מול משרד הבטחון בת"א, החזיקו שלטים נגד הכיבוש וההתנחלויות וקראו: "תנו כסף לשכונות, לא להתנחלויות!", "בטחון לא משיגים ממעצר של ילדים!", "לא נשלים עם הייאוש, נסיים את הכיבוש!" וגם "אחת שתיים שלוש ארבע תפורק קריית ארבע!".

ההפגנה התקיימה על רקע גל האלימות הקשה שמרוכז בעיקרו סביב העיר הפלסטינית הגדולה בגדה- חברון. פעילי שמאל פלסטינים מחברון שנמצאים בקשר עם תנועת "התחברות-תראבוט" קראו להפגין גם בישראל ולהעביר מסר נגד אלימות המתנחלים והצבא, נגד ההוצאות להורג ללא משפט, המחסומים, החיפושים וההשפלות היומיומיות, הרג המפגינים והשתלטויות המתנחלים על בתים ומרכזים קהילתיים.

hebrun

בדף ההזמנה לאירוע נכתב: "בכל רחבי הגדה המערבית ובשכונות הפלסטיניות במזרח ירושלים נמשכות התקפות חוזרות ונשנות על האוכלוסייה, שכלל לא מדווחות בתקשורת העברית. ההתנחלות הגזענית בחברון יוצרת אפרטהייד ומוקד בלתי פוסק של אלימות. עשרות אלפי אנשים חווים התעללות יומיומית, מאות משפחות כבר פונו מבתיהן ועסקיהן נסגרו, מאות רבות על הכוונת. המתנחלים שופכים זבל על ראשי הפלסטינים בשוק וברחוב. ההשפלות היומיומיות היו מקוממות כל אחד ואחת מאיתנו. גם כאן, בתוך ישראל, מעשי הלינץ׳ והוצאה להורג ללא משפט בעקבות הדקירות הפכו לעניין יום-יומי בחסות הסתה של אישי ציבור ובראשם ראש הממשלה. זה לא מביא ביטחון. להיפך: הייאוש גובר והעתיד נראה איום ונורא. את המחיר הכבד משלמים בני ובנות שני עמינו. לא עוד!"

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס