ידיעה כתובה |

: עיתונאי פלסטיני שובת רעב בכלא הישראלי

מדינה נכתב על ידי

העיתונאי מוחמד אל-קיק שמוחזק במרכז החקירות בבסיס "ג'למה" שובת רעב כבר שבועיים במחאה על מעצרו ללא הצגת האשמות נגדו ושלילת זכותו להיפגש עם עורך דינו.

אתר החדשות arab48.com דיווח אתמול (07.12.15) שרעייתו של העצור, העיתונאית פייחא שלשל אמרה: "בן זוגי ממשיך בשביתת הרעב שלו זה היום ה-13 ובית המשפט צפוי להאריך מחר את מעצרו…" "הוא נעצר ב21 לנובמבר אחרי חיפוש שנעשה בביתנו. מאותו היום הוא ממשיך בשביתת הרעב. מהמידע שהגיע אלינו החקירה שלו נעשית בצורה קשה, בלי שידוע לנו עד כה מה ההאשמה המיוחסת לו." שלשל הוסיפה כי: "אנחנו מפחדים על חייו מכיוון שהוא שובת רעב תוך כדי החקירה".

העיתונאי העצור, מחמד אל-קיק

העיתונאי העצור, מוחמד אל-קיק

אל-קיק עובד ככתב בשביל ערוץ חדשות סעודי "אל-מג'ד אל אח'באריה אל סעודיה" והוא בלט בפעילותו בתור סטודנט כאשר כיהן שראש אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ביר זית. כמו כן, הוא התבטא פעמים רבות בביקורתיות נגד מבצעי המעצרים שביצעו מנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית נגד פעילים פוליטיים של תנועת חמאס בגדה המערבית.

אגודת העיתונאים הפלסטינית מאשימה את ישראל בניסיון מכוון לפגוע בעבודה העיתונאית בפלסטין בהתייחסה גם לסגירת שלוש תחנות רדיו מקומיות בחברון בשל 'הסתה נגד ישראל' בחודשיים האחרונים.

חייל מרסס עיתונאים בגז פלפל. מתוך אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים הפלסטינית

חייל מרסס עיתונאים בגז פלפל. מתוך אתר האינטרנט של אגודת העיתונאים הפלסטינית

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס