ידיעה כתובה |

: הפגנה ישראלית פלסטינית : לא נחיה על החרב

חברה נכתב על ידי

ביום שישי, 27.11.15, תתקיים הפגנה ישראלית-פלסטינית במחסום המנהרות, בקריאה להפסקת הכיבוש, לצדק, לשוויון ולשלום.

ההפגנה נערכת בהובלה של תנועת "לוחמים לשלום" במסגרת היוזמה "עומדים ביחד" שהחלה בעקבות גל הטרור. פלסטיניות\ים וישראליות\ים עומדים יחד ונאבקים בכיבוש בדרכים לא אלימות. הפגנות קודמות התקיימו בירושלים, בחיפה וברהט, אך ההפגנה הפעם היא בשטחים.

ספיר הנדלמן – אזרחים עושים שלום (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

אחד הרכיבים החסרים בכל תהליכי השלום שהיו עד כה, הוא שותפותו של הציבור במאבק לפתרון הסכסוך. ללא שותפות הציבור, לא ניתן לבנות תהליך שלום אפקטיבי ולסיים את הסכסוך. מטרת "מחשבות של שלום" היא להקים קונגרס ישראלי-פלסטיני ציבורי רחב ומשמעותי, בו נציגים של הקבוצות השונות בחברות היריבות, ינהלו משא ומתן על דרכים לפתרון הסכסוך.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/03/2015

פעמים רבות הסלמה באלימות גורמת לכך שבפלגים מסויימים באוכלוסייה לא מבינים ומבינות כיצד במצב הנוכחי השמאל עדיין חותר לפתרונות לא אלימים. בתנועת "לוחמים לשלום" אמרו: "אנחנו, ערביות ויהודיות, ישראלים ופלסטינים רוצים לחיות בשלום, בעצמאות ובצדק. בתקופה קשה זו של טרור ואלימות, אנו בוחרים לעמוד ביחד ולהפגין, לא למרות האלימות אלא בדיוק בגלל האלימות והטרור המשתולל – כי אנו מסרבים לחיות לנצח על חרבנו." דווקא תקופות קשות מוכיחות כי הפתרון לא נמצא במלחמה ובנשק, אלא בזכויות אדם ובהסכמים.

הסעות להפגנה יצאו ממקומות שונים בארץ. בהפגנה יתקיים מופע בובות ענק שנבנו בשבועות האחרונים על ידי פעילות ופעילים ישראלים ופלסטינים של תנועת לוחמים לשלום בשיתוף פעולה עם קבוצת תיאטרון המחאה "Bread and Puppet".

תנועת "לוחמים לשלום" מוסיפה: "מול חוסר המעש וכישלון המנהיגות לפעול למען שלום של צדק ושוויון לשני העמים ולאור ההסלמה ההולכת וגוברת – אנחנו בוחרים לפעול ולעמוד ביחד, בלב מציאות השליטה של עם אחד בעם אחר, ולהפריע לסמל של שגרת הכיבוש והדיכוי – המחסומים."

מתוך האירוע בפייסבוק.

מתוך האירוע בפייסבוק.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס