ידיעה כתובה |

: שומרי משפט: "צה"ל נכנע לטרור היהודי"

מדינה נכתב על ידי

עמותת רבנים למען זכויות האדם מסכמת את עונת המסיק במסר לשלטונות הצבא. לדבריהם, דחיית אישורים למסיק הזיתים של הפלסטינים במקומות בהם הצבא חושש מעימות עם מתנחלים קיצוניים היא כניעה לטרור היהודי.

בהודעת הארגון נכתב: "לצד פעילות חיובית של אבטחת המסיק הפלסטיני על ידי צה"ל גם תחת המתיחות הביטחונית הרבה, דווקא במקומות בהן האבטחה הייתה דרושה ביותר – סמוך למאחזים והתנחלויות המאופיינים באלימות רבה – דחה הצבא אישורים שסיפק לפלסטינים להכנס לאדמותיהם החקלאיות שגישתם אליהן מוגבל. הדחייה הגיעה עד לכדי הסבת נזק לייבולים. בתוך כך מודה הארגון למשטרה על תפיסה מהירה של חשוד בתקיפת נשיא הארגון, הרב אריק אשרמן במטע בבעלות פלסטינים, לאחר שסיים מסיק סמוך לאיתמר."

מתנחל רעול פנים תוקף את הרב אריק אשרמן

מתנחל רעול פנים תוקף את הרב אריק אשרמן

הרב אריק אשרמן: "לו היו מפנים התנחלויות בשל לחץ של טרור פלסטיני – ולא מתוך הכרה כי הקמת יישובים ישראלים בלב אוכלוסייה פלסטינית משוללת זכויות זו טעות מוסרית ועבירה על החוק הבינלאומי – אני בטוח שגם בקרב מתנגדי ההתנחלויות היו מי שהמהלך היה חורה להם, משום שהתנהלות כזו מעודדת טרור. אבל מהלך מסוג זה של כניעה לטרור – במקרה הזה טרור יהודי – מאפיין את המדיניות של צה"ל בגדה ובפרט מול מסיק הזיתים השנה. יש לציין שאנו רואים בחיוב כי למרות המתיחות הביטחונית צה"ל אבטח את המסיק הפלסטיני, אך דווקא במקומות הכי בעייתיים – על יד ההתנחלויות והמאחזים המאופיינים באלימות הכי קשה – דחה צה"ל את האישורים שכבר הוציא וסיפק לכניסת החקלאים לאדמותיהם . הדחיות עד לרגע האחרון, לעיתים קרובות עד שניהיה מאוחר מדיי, הביאו לפגיעה בייבול הזיתים או לגניבתו בידי מתנחלים פורעי חוק.

כך למשל אנו מלווים חקלאי מהכפר פרעתה בשם איברהים, שאיתרע מזלו ומטע הזיתים שלו קרוב יחסית למאחז "חוות גלעד" המאופיין באלימות רבה. במשך מספר שנים מעכב צה"ל את אישורי הכניסה של איברהים לאדמותיו עד סוף עונת המסיק כך שעד שהוא סוף סוף יכול להכנס למטעיו, קרוב ל-100% מהזיתים שלו נגנבים. זהו שטח שאסור לחקלאי להכנס אליו, אך אזרחים ישראלים קיצוניים נכנסים אליו בחופשיות, וככל הנראה הם אלו הגונבים את זיתיו. אבל יהיו הגנבים אשר יהיו, הצבא הוא האחראי לגניבה בכך שהוא מרחיק את החקלאי מאדמותיו עד סוף תקופת המסיק אך לא שומר על השטח הזה מפני גזלנים שמנצלים את המצב שנוצר."

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס