עדכון חדשות |

: "רפורמת העודפים" תשונה או תבוטל

סביבה נכתב על ידי

השבוע (2.11.15) התקיים דיון נוסף בוועדת הכלכלה בנושא הרפורמה בתעשיית בשר העוף, שמקדם משרד האוצר במסגרת חוק ההסדרים. לאור ההתנגדות חוצת-המפלגות לרפורמה, ח"כ איתן כבל, יו"ר הוועדה, הורה לנציגי האוצר לגבש מתווה חלופי, שיתחשב בצורכי החקלאות הישראלית ובהשלכות של שינויים בתעשייה על צער בעלי-חיים. אם לא יגובש מתווה מוסכם על הצדדים, הוועדה תצביע על פיצול הרפורמה מחוק ההסדרים.

הרפורמה מציעה לבטל את התכנון הכמותי המווסת את "ייצור" האפרוחים במדגרות בהתאם לדרישות הצרכניות. ארגוני בעלי החיים מעריכים כי אם הרפורמה תאושר, כ-20 מיליון אפרוחים בשנה יבקעו במדגרות על אף שאין ביקוש צרכני לבשרם.

 

בדיון השתתפו חברי הכנסת דוד ביטן (ליכוד), אורי מקלב (יהדות התורה), נורית קורן (ליכוד) תמר זנדברג (מרצ), יעל גרמן (יש עתיד), חיים ילין (יש עתיד), איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני), יצחק וקנין (ש"ס), עיסאווי פריג' (מרצ), עבד אל-חכים חאג' יחיא (הרשימה המשותפת) ואיתן ברושי (המחנה הציוני). מרבית המשתתפים קראו להוצאת הרפורמה מחוק ההסדרים, בשל השלכותיה על בעלי החיים.

עמותות אנונימוס לזכויות בעלי-חיים ותנו לחיות לחיות: "אנו קוראים לשר משה כחלון לבטל את הרפורמה – גורלם של מיליוני אפרוחים בידיים שלך. אפרוחים הם לא מוצרי מדף, ואין שום הצדקה להרג מיותר של 20 מיליון בעלי-חיים בשנה".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס