ידיעה כתובה |

: עובדי משרד החוץ מוחים על פגיעה בזכויותיהם

חברה נכתב על ידי

עובדי משרד החוץ מגיבים לתוצאות סקר דעת הקהל על יחסי החוץ של ישראל שפורסמו אתמול (02.11.2015) באתר הטלוויזיה החברתית. לדבריהם השחיקה בשכר, הקיצוצים הדרקונים והפגיעה בזכויותיהם מחלישים את משרד החוץ ופוגעים בתפקודו.

הסקר של מכון רפי סמית בהזמנת מכון מיתווים קובע כי 78% מהציבור חושבים שהחלשת משרד החוץ והיעדר שר חוץ במשרה מלאה פוגעים בביטחון. עובדי משרד החוץ בתגובה מסרו בתגובה לסקר כי "הציבור המודאג צודק לחלוטין. המהלכים המתרחשים, החלישו את משרד החוץ ואת עבודתם החיונית כל כך של עובדי המשרד. זאת בנוסף לסגירת נציגויות ישראליות ברחבי העולם והקיצוצים הדרקוניים בתקציבי משרד החוץ כפי שעתידים להגיע בקרוב לשולחן תקציב המדינה לשנת 2015-2016. מדינת ישראל, עוברת בימים אלו תקופה קשה. המוצבים הקדמיים של משרד החוץ הם אלו המתמודדים עם גלי השנאה, ההסתה והטרור בעולם. בכירי השירות הדיפלומטי אינם יכולים לעשות את עבודתם ובמקום לטפל באיומים האסטרטגיים על מדינת ישראל, הם נאלצים להיאבק כל העת על זכויותיהם, עצירת מהלכים המובילים לשחיקה בשכרם, פיזור וביזור הסמכויות במשרד החוץ, היעדר כוח אדם, תקציבים ושר חוץ במשרה מלאה. יש לראות בסקר זה נורת אזהרה אדומה שמתריעה רגע לפני חיסולו וקריסתו של משרד החוץ הישראלי. "

ראש הממשלה באו"ם

ראש הממשלה באו"ם

גם יו"ר ועד עובדי משרד החוץ, השגריר חנן גודר התייחס לסקר ואמר: "הפגיעה הקשה בתנאי עובדי משרד החוץ, ואי כיבוד ההסכמים הוא התוצר העיקרי של סקר זה. הציבור צודק ומבין נכון את התמונה הכוללת, בה בימים קשים אלו אנשי משרד החוץ לא יכולים ליישם את מדיניות החוץ של מדינת ישראל. אנו קוראים לרוה"מ ושר החוץ להיכנס לעובי הקורה ולהתערב באופן מידי להצלת המצב החמור שאליו הגענו".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס