ידיעה כתובה |

: צו סגירה ל"ירקון 98"

חברה נכתב על ידי

"אין לקבל עמדה לפיה סחר בבני אדם והעבירות הנלוות לעבירת הזנות הינן תופעות קיימות שאין אפשרות למגרן." (מתוך ההחלטה)

בעקבות הבקשה לסגירה זמנית, שופטת בית משפט השלום תל אביב, רונית פוזננסקי כץ, קבעה אתמול, 20.10.15, כי בית הבושת בירקון 98 ייסגר ל-90 יום (התקופה המקסימלית האפשרית). הדבר הולחט לאחר שהוכח כי במקום פועל בית בושת וכי בעלת הנכס, דליה טרופה, ידעה כי התקיימו במקום עבירות נלוות לזנות. השופטת קבעה גם שניתן יהיה להמשיך להשתמש בנכס רק למטרת מגורים בהתאם להוראות החוק.

השופטת פוזננסקי כץ דחתה את בקשת ההצטרפות כידיד בית משפט שהגיש "המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות" בטענה שהפרקליטות מייצגת את האינטרס הציבורי בצורה טובה מספיק. עם זאת, הארגון מוסר כי עצם העובדה שהבקשה הוגשה וההשתתפות בדיונים העבירו את המסר.

השופטת כתבה גם "אני מאמין" יוצא דופן לגבי תופעת הזנות והתייחסה לחובה לצמצם את התופעה ולפעול נגד העוול והסבל שבזנות. השופטת מתחה ביקורת על היעדר אכיפה בימים כתיקונם. בהחלטה נכתב: "לא ניתן להתעלם מן העובדה כי ברקע להגשת בקשה זו, כמו גם הרקע להוצאתו של הצו המנהלי שהוצא כנגד הנכס, התאבדותה של אישה שהייתה במעגל הזנות ואשר סיפקה שירותי מין בנכס נשוא הצו. מדובר במקרה טראגי אשר החקירה בעניינו נמצאת בעיצומה, ואולם על פניו ניתן ללמוד מהתאבדות זו כי השלכות התופעה הפסולה של סחר בבני אדם והעבירות הנלוות לעבירת הזנות, עשויות להיות לעיתים הרסניות וטראגיות במיוחד."

צפו בעצרת זיכרון ומחאה בעקבות התאבדותה של ג'סיקה, אישה בזנות, בחדר בו חיה ונוצלה ב"ירקון 98":

זנות הורגת (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

עצרת זכרון ומחאה בעקבות התאבדותה של ג'סיקה, אשה בזנות, בדירה בה חייה ונוצלה. העצרת התקיימה ברחוב הירקון ב-22.8.2015. לראיון ברדיו כל השלום על סיקור העצרת.
הופק ע"י: | עלה ב: 24/08/2015

"אל לנו להגיע שוב למצב בו יתרחש מקרה טראגי נוסף, אשר רק לאחריו ינקטו גורמי האכיפה בפעולות כאלה ואחרות. על הגורמים השונים העוסקים באכיפה, להקדים תרופה למכה, לפעול כל העת וככל הניתן לצמצום ומיגור התופעה, שגם אם אינה מסתיימת במקרה מוות, הינה בעלת השלכות קשות המחייבות טיפול של מכלול רחב של גורמים באופן רציף ובמקרים המתאימים."

על פי פסק הדין, אכיפה לבדה לא תביא לתוצאות הרצויות והגורמים השונים צריכים לפעול במשותף נגד תופעת הזנות.

"אין לקבל עמדה לפיה סחר בבני אדם והעבירות הנלוות לעבירת הזנות הינן תופעות קיימות שאין אפשרות למגרן. פעולות האכיפה, אף אם אינן ממגרות את התופעה באופן מלא, הרי בוודאי שהן מצמצמות אותה, כך שדי בכך שפעולות אלו יוציאו ממעגל הזנות ולו אישה אחת שיצא שכרנו בעמלנו."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס