ידיעה כתובה |

: מתנחלים תועדו גונבים מפלסטינים

מדינה נכתב על ידי

ארגון "שומרי משפט" מדווח שביום ראשון השבוע, ה-18.10.15, זוהו גנבי זיתים במטע השייך לפלסטינים מהכפר אל-ג׳ניה והסביבה, סמוך למאחז "זית רענן". הגניבה דווחה בזמן אמת למשטרה, כשהגנבים עוד בשטח, ואיש לא נעצר.

בהודעת הארגון נכתב: "כבכל שנה, אנו עדים לגל של גניבות זיתים ממטעים של פלסטינים עם פתיחת עונת המסיק, ולאוזלת יד של הצבא והמשטרה, כך שגם גניבה לאור יום המדווחת בזמן אמת ומתועדת בתמונות לא מלווה במעצרים."

הגניבות הללו נעשות בחסות מדיניות הצבא שמטיל מגבלות קשות על כניסת החקלאים הפלסטינים למטעיהם, וכך מתאפשר למתנחלים מהמאחזים הדתיים-לאומיים להגיע לשטח ולגנוב ייבול. ביום שישי (16.10.15) יומיים לפני הגניבה המתועדת, התרחשו גניבות באותו אתר, ופעילי "רבנים למען זכויות האדם" הודיעו על כך למשטרה והתריעו שהגנבים עשויים לשוב לשטח. אך נראה שהמשטרה והצבא לא עשו דבר כדי למנוע מהמקרה להתרחש שוב.

קרדיט: "שומרי משפט" רבנים למען זכויות האדם

שני הגנבים בפעולה. קרדיט: "שומרי משפט" רבנים למען זכויות אדם

יש לציין כי החקלאים הפלסטינים הסובלים מגניבות לא יכולים להגן על קניינם באופן עצמאי – הם מנועים לרוב מגישה חופשית למטעיהם בשל מיני צווים צבאיים ו\או אלימות של מתנחלים קיצוניים, וכמובן שמנועים מנשיאת נשק לשם שמירה על שטחיהם החקלאיים. בניגוד לאזרחים ישראלים, בהם מתנחלים חמושים, ביטחונם וקניינם של הפלסטינים תלויים לחלוטין בהחלטות מפקדי צה"ל.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס