ידיעה כתובה |

: העימותים ממשיכים, 129 פצועים פלסטינים בגדה

מדינה נכתב על ידי

הסהר האדום מדווח על 129 פצועים פלסטינים שנפצעו בעימותים עם צה"ל ברחבי הגדה המערבית אתמול, יום שלישי (06.10.15). בחברון מתנחל דרס ילד פלסטיני ופצע אותו.

הדיכוי הקשה של ההפגנות הפלסטיניות ממשיך במחנות הפליטים, בכפרים ובערים בגדה ואיתו גם עולה מניין הפצועים וההרוגים הפלסטינים מיום ליום. בנוסף לפצועים בעימותים עם צה"ל אתר החדשות arab48.com דיווח על פלסטיני בן 11 שנדרס אתמול (06.10.15) ע"י מתנחל בשכונת ג'בל ג'והר בחברון. על פי עדי ראייה המתנחל ברח לאחר הדריסה והילד הועבר לבית החולים הממשלתי בעיר.

במהלך צעדת מחאה גדולה לעבר מחסום קלנדיה, ניסו כוחות הצבא לפזר את ההפגנה עם ירי מאסיבי של גז מדמיע. אך המפגינים הגיבו בזריקת אבנים ובקבוקי תבערה לעבר החיילים. בשלב הזה העימותים האלימים החריפו והחיילים ירו אש חיה וכדורי גומי לעבר הצעדה מה שהוביל לפצועים רבים. במהלך ההפגנות באזור רמאללה נפצעו כ-50 צעירים שפונו לבית החולים הממשלתי בעיר. אחד הפצועים הוא נער בן 17 ממחנה הפליטים ג'לזון שנפגע מכדור שחדר דרך בטנו ופגע בעמוד השדרה, הוא מנותח במצב קריטי. נערה נוספת נפגעה מכדור בצווארה ונשקפת סכנה לחייה.

קרדיט: arab48.com

קרדיט: arab48.com

בנוסף לכך נפצעו בבית לחם 11 מפגינים מאמצעי הלחימה של צה"ל ובחברון נרשמו 7 פצועים. בשכם מספר הפצועים הגיע ל45 שנפצעו קל עד ביינוני בעיקר מירי גומי ובג'נין 16 מפגינים נפצעו קל עד ביינוני גם הם.

לפי הדיווחים גם עיתונאים הותקפו ע"י צה"ל במהלך ההפגנות ונמנע מהם מלסקר את האירועים. עוד נטען ע"י הסהר האדום שכוחות צה"ל ירו אש חיה על אמבולנס שהגיע לפנות פצועים באזור בית אל, מה שהוביל לניפוץ השמשה הקדמית של הרכב.

קרדיט: אתר החדשות "מען"

קרדיט: אתר החדשות "מען"

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס