ידיעה כתובה |

: דיון- איך נביס את הגזענות וההומופוביה?

חברה נכתב על ידי

לפני כחודש נרצחה הנערה שירה בנקי בפיגוע במצעד הגאווה בירושלים, בלילה שלאחריו השליכו מפגעים יהודים בקבוקי תבערה לתוך בית משפחת דוואבשה בכפר הפלסטיני דומא ושרפו למוות את התינוק עלי ואת שני הוריו. שני האירועים המזעזעים הוציאו אלפים להפגנות מחאה וזעם- עכשיו נשאלת השאלה: מה הצעדים הבאים במאבק?

ביום רביעי הקרוב יתקיים דיון פתוח בת"א על המאבק בגזענות ובהומופוביה לאחר שהממשלה לא עשתה צעדים רציניים במטרה למגר את התופעות הללו. בזמן שגזענות והומופוביה פוגעות יום יום בציבור רחב בעיקר של צעירות וצעירים, ואף גובות קורבנות וחיי אדם, אצל רבים מתחזקת התחושה שהממשלה דווקא מחזקת את הגורמים הגזעניים והומופובים במקום להחליש אותם.

geava
על הרקע הזה, תנועת מאבק סוציאליסטי מארגנת דיון על הדרך קדימה במאבק. בדף הפייסבוק של האירוע נכתב:

"יותר מחודש אחרי הפיגועים המזעזעים במצעד הגאווה ובכפר דומא, ושום דבר לא השתנה. שר הביטחון מצהיר שהוא יודע מי הם הרוצחים בדומא אבל אין לו כוונה לעצור אותם. שר החינוך ההומופוב הגזען בנט פיזר הבטחות ישר אחרי הרצח, הבטחות שאין לו כוונה למלא.

חיסול של כל אפלייה חוקית? שיעורי חינוך אנטי-הומופובי, אנטי-סקסיסטי ואנטי-גזעני? להפסיק לממן את הימין הקיצוני הגזעני וההומופובי? לא אם זה תלוי בממשלה. 

רוצים/ות שוויון? צריך להיאבק! איך הממשלה הצליחה לבלום את גל המחאה של תחילת אוגוסט? האם אפשר היה למנוע את זה? איך המאבק נגד הומופוביה וגזענות צריך להמשיך עכשיו?".

הדיון יתקיים ביום רביעי, בשעה 19:30 בכיכר הבימה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס