ידיעה כתובה |

: הכנסת תבטל את אגרת רשות השידור

חברה נכתב על ידי

הכנסת תבטל את האגרה – ומה יעלה בגורל עובדי רשות השידור? בצל מאבק העובדים על עתידם, החוק שמבקש לסגור את רשות השידור ולהקים תאגיד שידור חדש, עולה היום לדיון בוועדה המיוחדת לנושא. איך יראה השידור הציבורי?
החופש הגדול מסתיים, וגם הפגרה בכנסת הסתיימה – והיא מתחילה את דיוניה עם הרפורמה המתוכננת ברשות השידור. ועדת הכנסת העבירה את הדיון בחוק השידור הציבורי מוועדת הכלכלה (שבראש עומד ח"כ איתן כבל, מהאופוזיציה) לוועדה מיוחדת בראשות ח"כ צחי הנגבי (הליכוד). המטרה, כמובן, להשלים את הכנת החוק ולהחזיר אותו במהרה למליאה. היום מתחילה הוועדה את דיוניה.

צילום: פלאש 90

צילום: פלאש 90

לפי הצעת החוק המתוקנת, יידחה מועד סיום שידורי רשות השידור ותחילת השידור של תאגיד השידור שנועד להחליף אותה, למרץ 2016. בשל התמשכות ההליך, מעניק החוק סמכות למפרק הזמני של רשות השידור לפטר עובדים עד למועד סגירת הערוץ וזאת בניגוד להצעת החוק המקורית. בנוסף, מבקש החוק להרחיב את סמכויותיו של אלדד קובלנץ, המנכ"ל הזמני של תאגיד השידור הציבורי, שיוכל להקים את הגוף החדש ולהעסיק 400 עובדים וזאת מבלי שימונה מעליו דירקטוריון מפקח. בהתאם לדיווחים בתקשורת, סעיף זה מעורר התנגדות רבה, בין היתר בשל העובדה כי מספרם של עובדי רשות השידור היום שימשיכו לגוף החדש, ובכל מקרה לא יעמוד על יותר מרבע מהם. מחשש לעתידם, החלו עובדי הרשות במחאה, בדרישה ש-80% מהם יועסקו בתאגיד החדש, ועיצומים הורגשו גם בגופים אחרים במשק, כמו בנמל התעופה בן גוריון.

במסגרת ההתנגדות לחוק הגיש ח"כ אילן גילאון הצעת חוק שמבקשת להמשיך להפעיל את רשות השידור הישנה על בסיס רפורמות שנחתמו בעבר. לפי דיווח באתר וואלה!, העיתונאים ברשות השידור צפויים לעתור לבג"ץ נגד הצעת החוק, במידה וזו תעבור בוועדה המיוחדת.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס