ידיעה כתובה |

: הריסות בבקעת הירדן בשיא החום

מדינה נכתב על ידי

בשיא החום נציגי המנהל האזרחי והצבא הרסו מבנים בבקעת הירדן. נציגי המנהל האזרחי והצבא  הגיעו אתמול (18.8.2015) לכפר פסאיל שבצפון בקעת הירדן, המונה כ-1,500. חלק מהכפר מוגדר כשטח B וחלקו כשטח C. הכוחות הרסו 17 מבנים, עשרה מהם אוהלים וצריפים ששימשו למגורים והיתר מבנים לגידול צאן. ההריסות הותירו 48 נפשות, בהן 31 קטינים ללא קורת גג. רוב המשפחות שבתיהן נהרסו כבר איבדו את בתיהן בפעולות הרס קודמות של המנהל האזרחי בשנת 2014.

תושבי פסאייל שביתם נהרס אתמול. צילום: עארף דראר'מה, בצלם.

תושבי פסאיל שביתם נהרס אתמול. צילום: עארף דראר'מה, בצלם.

בבקעת הירדן שררו אתמול 41 מעלות חום. ישראל מונעת מהפלסטינים ברוב הקהילות בבקעה, כמו גם באזורים נוספים בגדה המערבית, להקים בתי קבע ולחבר את בתיהם לתשתיות המים והחשמל, ובכך היא מותירה אותם חשופים לפגעי מזג האוויר לכל אורך השנה. המנהל הותיר את המשפחות שבתיהן נהרסו היום ובימים האחרונים ללא שום פתרון וללא שירותים בסיסיים בתנאי החום הקיצוניים.

מאז ה-5 באוגוסט הרס המנהל האזרחי 31 מבני מגורים ו-26 מבנים אחרים בקהילות פלסטיניות בבקעת הירדן, באזור מעלה אדומים ובדרום הר חברון. בפעולות אלה איבדו את בתיהן 167 נפשות בהן 101 קטינים.

בתגובה להריסה אמרו בארגון בצלם כי :"פעולות ההריסה מבוצעות במסגרת המאמצים שמשקיעים המנהל האזרחי והצבא בניסיון לדחוק את הקהילות הפלסטיניות אל מחוץ לשטח C. תכניות הגירוש של הצבא ושל המנהל האזרחי עומדות בסתירה להוראות המשפט ההומניטארי הבינלאומי, האוסר על העברה בכפייה של אזרחים מוגנים, אלא אם הדבר נעשה למען ביטחונם או עבור צורך צבאי חיוני. גם כאשר הפינוי עונה על תנאים אלה, עליו להיעשות באופן זמני בלבד. בנוסף, מוטלת על ישראל, ככוח הכובש, החובה לפעול למען תועלתם ורווחתם של תושבי השטח הכבוש. התוכנית לגרשם מבתיהם, ולכפות על חלקם תנאי מגורים שיפגעו בפרנסתם, מהווה הפרה של חובה זו".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס